پروژه نارمک منطقه ۸ آقای مقیمی

طراحی نما آقای مقیمی منطقه ۸

طراحی و اجرای نما آقای مقیمی _ تایید شده توسط شهرداری تهران منطقه ۸

ساختمان فوق با کاربری مسکونی در ۵ طبقه روی پیلوت و یک طیقه پارکینگ در -۱ واقع در خیابان کرمان منطقه ۸ شهرداری تهران میباشد.

موقعیت قرار گیری ملک مورد نظر شمالی شرقی میباشد که یک واحد کاملا از نور شمال، یک واحد از شمال و شرق و یک واحد کاملا از شرق در هر طبقه نور میگیرد.

نکته مهمی که در طراحی های ساختمانهای دو بر باید به ان توجه کرد ایجاد همبستگی نما در کنج و طراحی بسیار قوی در کنج کار میباشد که همین امر کمک بسیاری به طراح میکند تا طرح جذاب تر و زیباتری داشته باشد .

گروه طراحی اریاز دیزاین با توجه تجربه های متعدد در طراحی این تیپ ساختمانها از این مهم غافل نشده و با توجه به اهمیت کلیت بخش های نما توجه ویژه تری به طراحی کنج این ساختمان داشته است. با توجه به تناسب بین عرض و ارتفاع ساختمان از خطوط عمودی در بیشتر بخش های نما استفده شد که با ترکیب این خطوط با خطوط افقی به یکپارچگی ساختمان هم کمک ویزه ای شد. نکته دیگر در طراحی این نما ایجاد قاب های کلی تر در بستر کار میباشد که با توجه به تعدد پنجره در نما این امر به کلیت بصری نما کمک میکند به نحوی که بیننده با نگاه کلی به نما با قاب هایی مواجه میشود که در درون خود چند جزء کوچک تر را جای دادن و از شلوغی در نما پرهیز میشود.

با استفاده از سایه بان در تمامی قسمت های نما به برجستگی ان کمک شده و باعث جذابیت بصری هرچه بیشتر شده است جنس این سایه بان ها تلفیقی از فلز و چوب میباشد که علاوه بر زیبایی با ایجاد سایه برای ساختمان در ساعاتی که تابش افتاب زیاد است و ایجاد مزاحمت میکند این سایه بان ها از نما و ساکنین محافظت کرده و در جای دیگر از نما در برابر بارش باران نیز محافظت مینماید در قسمت بالایی این سایه بان ها از شیب ۲% استفاده شده تا با هدایت اب باران به بیرون هرچه بیشتر کاربردی باشد.

دیوار حیاط و ورودی این بنا متناسب با طراحی کلی خود ساختمان طراحی شده و از سنگ همرنگ نما استفده شده است نکته ای که مورد توجه قرار گرفته است دید و شفافیت به داخل حیاط و پارکینگ مجتمع برای تردد نور الودگی و همچنین امنیت بیشتر میباشد.

این ساختمان در سال ۹۷ طراحی گردیده است و در حال حاظر به بهره برداری رسیده  و مورد استفاده ساکنین میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *