اجرای نمای کامپوزیت 💣 + روش اجرا و مزایا

اجرای نمای کامپوزیت خلاقانه-آریاز دیزاین

مقدمه

[irp posts=”3752″ name=”ده تن از بهترین معماران ایرانی”]

اگر از طراحان و شرکت های ساختمانی معتبر سراغ از بهترین متریال برای ساخت نمای ساختمان بگیرید مطمئنا آنها اجرای نمای کامپوزیت را به عنوان اولین گزینه یا دست کم در بین سه گزینه ی اول خود به شما معرفی می کنند. این موضوع نشان از محبوبیت بالای نمای کامپوزیت دارد که البته بی دلیل نیست. مقاومت بالا، وزن کم و همچنین تنوع بالای طرح و رنگ در این ورق های آلومینیومی باعث شده تا طراحان نیز به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای اجرای نمای ساختمان به این متریال نگاه کنند.

البته اجرای نمای کامپوزیت به بهترین شکل، تنها وابسته به کیفیت بالای متریال نیست بلکه هنر و مهارت بالای طراحان را نیز می طلبد. حتی اگر بهترین متریال ها را هم در اختیار طراحان نابلد قرار دهید چیزی جز یک نمای بد قواره و غیر اصولی تحویل نخواهید گرفت. گروه معماری آریاز دیزاین با بهره گیری از تخصص و مهارت بهترین معماران و طراحان در این زمینه مفتخر است تا اجرای نمای کامپوزیت ساختمان شما را به عهده بگیرد و آن را به نحو احسن اجرا کند. نمای کامپوزیت به واقع یکی از استوار ترین نماهای موجود در بین انواع نماها ست که اگر اصولی اجرا شود در سخت ترین شرایط هم خم به ابرو نخواهد آورد.

[irp posts=”2112″ name=”آشنایی با انواع متریال ها در طراحی نما (بخش اول)”]

اجرای نمای کامپوزیت آریاز دیزاین

اجرای نمای کامپوزیت یکی از راه های داشتن نمایی مقاوم و شیک است

 

جنس نمای کامپوزیت از چیست؟

 

ممکن است زمانی که نام نمای کامپوزیت را می شنوید به یاد متریال های مختلفی بیفتید. حتی ممکن است انواع سنگ ها در ذهن شما مجسم و تداعی شوند اما باید گفت که جنس ورقه های کامپوزیت از آلومینیوم است. اما اگر جنس این ورقه ها از آلومینیوم است چرا آن ها را کامپوزیت می نامند؟ علت این نامگذاری در واقع به این خاطر است که ریشه ی واژه ی کامپوزیت به ترکیب چند ماده باز می گردد. ورقه های کامپوزیت نیز ترکیب آلومینیوم و نوعی ماده معدنی فشرده می باشند که ما بین ورقه های آلومینیوم قرار می گیرد. استحکام، دوام و مقاومت متریال نهایی که کامپوزیت نام دارد از آلومینیوم و مواد معدنی فشرده بسیار بیشتر است.

 

سبک بودن نمای کامپوزیت یکی از دلایل محبوبیت بی حد و مرز آن است

 

یکی از مشکلاتی که نمای ساختمان ها را دائما تهدید می کند سنگین بودن متریال هایی است که در نما به کار می رود. این موضوع باعث می شود تا وزن ساختمان بالا رود و در صورت وارد شدن تنش به ساختمان آسیب های جدی به سازه وارد وارد شود. اما با نمای کامپوزیت دیگر در زمان بروز حوادثی همچون زلزله، طوفان و سیل نگران وارد شدن آسیب به ساختمان نخواهید بود.

نماهای سنگین در گذر زمان ممکن است تخریب شوند و بخشی از آن ها سقوط کند. این موضوع ایمنی را نیز زیر سوال خواهد برد. اما چیزی که در مورد نمای کامپوزیت می بینیم سبک بودن متریال های مصرفی در اجرای آن است. به جرات میتوان گفت که ورقه های آلومینیوم بسیار سبک تر از انواع شیشه، سیمان و سنگ می باشند.

 

پنل های کامپوزیت آریاز دیزاین

پنل های کامپوزیت بسیار سبک و خوش ساخت هستند

 

امکان شستشوی ساده نمای کامپوزیت

 

کدر شدن نمای ساختمان آن هم بعد از گذشت چند سال می تواند چهره ی نازیبایی از آن را به نمایش درآورد. مهم نیست که شما از چه متریال هایی در نمای ساختمان استفاده کرده باشید. حتی بهترین انواع متریال ها هم باید مورد نظافت قرار گیرند. نمای ساختمان شما هویت آن را نشان می دهد بنابراین برای احترام به این هویت باید آن را مانند روز اول حفظ کنید. متاسفانه بسیاری از نماها علیرغم زیبا بودن امکان نظافت را دارا نمی باشند. اگر بخواهیم مثالی در این باره بزنیم می توان به سیمان یا گچ اشاره کرد. در طراحی نمای کلاسیک که از گچ و سیمان استفاده می شود ممکن است بعد از مدت ها نمای ساختمان شما در اثر باد و باران آلوده شود. اما امکان شستشوی راحت این گونه نماها وجود ندارد. در مورد نمای کامپوزیت این موضوع به سادگی قابل اجراست. شما می توانید نمای کامپوزیت را به راحتی مورد شستشو قرار دهید و آن را مانند روز اول شفاف و براق تحویل بگیرد.

 

امکان شستشوی ساده نمای کامپوزیت آریاز دیزاین

نمای براق و صیقلی کامپوزیت به راحتی قابل شستشو است

 

اجرای نمای کامپوزیت به چهار روش مختلف

 

روش های مختلفی برای اجرای نمای کامپوزیت وجود دارد که تیم طراحی نما می تواند یکی از آن ها را در پیش بگیرد. این چهار روش عبارتند از روش ثابت، روش ریلی، روش فیکس ریلینگ و روش(H, L). هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند و نمی توان هیچ کدام را بر دیگری برتری داد.

به عنوان مثال اجرای نمای کامپوزیت به روش ثابت برای خلق نمودن حجم های پیچیده و خاص در نمای ساختمان بسیار مناسب است و روش ریلی را زمانی باید به کار گرفت که هدف ایجاد نمای ساختمان ساده و نمای ساختمان مدرن می باشد. اما در عوض در روش ریلی می توان پنل های کامپوزیت را به طور جداگانه خارج نمود؛ چیزی که در اجرای نمای کامپوزیت به روش فیکس امکانپذیر نیست.

و اما تنها نکته ای که به طور اکید به شما توصیه می کنیم بدان پایبند باشید این است که از روش H, L به هیچ عنوان در نمای بیرونی ساختمان استفاده نکنید. چرا که این روش مناسب برای فضاهای بیرونی نیست چرا که امکان عایق بندی نما وجود ندارد و پنل ها در وضعیت عدم ثبات قرار می گیرند. این روش مدت هاست که منسوخ شده با این حال برای قسمت هایی از نمای داخلی می تواند مناسب باشد.

آنچه که متوجه می شویم این است که اجرای نمای کامپوزیت و برگزیدن یکی از روش های آن می تواند فقط و فقط توسط یک تیم حرفه ای معماری صورت پذیرد. زیر و بم های اجرای نمای کامپوزیت بسیار زیاد است و نکاتی را باید در حین طراحی لحاظ نمود که فقط از پس یک تیم قوی و کارآزموده بر می آید. گروه معماری آریاز دیزاین یکی از بهترین تیم های طراحی و معماری هستند که می توانند نمای کامپوزیت را به زیباترین و اصولی ترین شکل ممکن در ساختمان شما پیاده سازی کنند.

 

اجرای نمای کامپوزیت در هر نوع اقلیم آب و هوایی امکان پذیر است

 

یکی از دلایل همه گیر بودن نمای کامپوزیت این است که می توان آن را در هر نوع شرایط آب و هوایی پیاده سازی کرد. در واقع فرقی ندارد که ساختمان شما در یک شهر مرطوب یا گرم و خشک مستقر شده باشد. کامپوزیت ها دارای مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و نور مستقیم آفتاب می باشند. از تاثیرات شرایط آب و هوا در نمای ساختمان می توان به  تغییر رنگ دادن نمای ساختمان و خوردگی بخش هایی از آن می تواند تاثیرات مخرب شرایط آب و هوایی گرم و یا مرطوب باشد.

نمای کامپوزیت دارای ظاهری صیقلی می باشد و همین موضوع باعث شده تا کامپوزیت ها نور خورشید را بازتاب دهند و میزان کمی از آن را جذب نمایند. بنابراین می توان این نکته را به فال نیک گرفت و از آن به عنوان راهی برای صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بهره برد.

 

سازگاری پنل های کامپوزیت با هر نوع آب و هوایی آریاز دیزاین

پنل های کامپوزیت با هر نوع آب و هوایی سازگار هستند

 

کاهش آلودگی صوتی در ساختمان به واسطه اجرای نمای کامپوزیت

 

امید داشتن برای کاهش آلودگی های صوتی این روزها خواب و خیالی بیش نیست. شهرها روز به روز در حال شلوغ تر شدن و دیدن میزان بیشتری از ترافیک و آلودگی های صوتی به خود می باشند. بنابراین حتی داخل ساختمان هم نمی توان از شر این آلودگی های صوتی در امان بود. گاهی اوقات پنجره های دوجداره هم توان جلوگیری از این حجم از آلودگی صوتی را ندارند. بنابراین باید به دنبال راهی برای کاهش سر و صدای محیطی بود. اجرای نمای کامپوزیت همان راهی است که می توان موجب جلوگیری از ورود سر و صدای محیطی به ساختمان شما شود. به ویژه اگر ساختمان شما یک ساختمان اداری است و نیاز می باشد که سکوت بیشتری در آن حاکم باشد، اجرای نمای کامپوزیت در طراحی نمای ساختمان اداری می تواند کمک زیادی به شما بکند چرا که کامپوزیت عایق صوتی است.

 

نمای کامپوزیت؛ محبوب معماران خلاق

 

یکی از راه های خلاقیت در طراحی نمای ساختمان استفاده ازنمای کامپوزیت است. معماران خلاق و توانا عاشق نمای کامپوزیت هستند اما علت آن چیست؟ به این علت که نمای کامپوزیت امکان اجرای طرح های خلاقانه و پیچیده را به آن ها خواهد داد.  همچنین می توان ورقه های کامپوزیت را در انواع رنگ های مختلف تهیه و در نمای ساختمان اجرا کرد. بنابراین می توان چهره ای زیبا و منحصر به فرد برای ساختمان پدید آورد. اجرای نمای کامپوزیت در مجموعه تخصصی آریاز دیزاین توسط معماران خلاق و توانمند صورت می پذیرد. داشتن نمای شیک، نوآورانه و مقاوم با استفاده از کامپوزیت هدف اصلی معماران توانای این گروه است.

 

اجرای نمای کامپوزیت خلاقانه-آریاز دیزاین

اجرای نمای خلاقانه توسط کامپوزیت

 

سرعت پیشرفت بالا با اجرای نمای کامپوزیت

 

اگر می خواهید نمای ساختمان شما در عین زیبایی و منحصر به فرد بودن در سریع ترین زمان ممکن اجرا شود توصیه ما به شما استفاده از پنل های کامپوزیت است چرا که این پنل ها از پیش ساخته شده می باشند و به علت سبک بودن می توان آنها را در مدت زمان کوتاهی نصب نمود. بنابراین اگر در اجرای نمای ساختمان خود عجله دارید و میخواهید نمای با کیفیتی تحویل بگیرید، کامپوزیت را برگزینید. بی شک پشیمان نخواهید شد.

 

نتیجه گیری

اجرای نمای کامپوزیت در ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و حتی دیوارهای تونل و پایانه های مسافربری متداول می باشد. همین موضوع نشان از انعطاف پذیری بالای این متریال و البته مقاومت بالای آن دارد. قیمت این لایه های آلومینیومی متفاوت می باشد و قیمت طراحی نما و اجرای آن نیز با توجه به نوع روش برگزیده شده می تواند متفاوت باشد. به طور کلی روش فیکس در اجرای نمای کامپوزیت ارزان ترین روش نسبت به سایر روش ها می باشد. با این حال برای اجرای نمای کامپوزیت باید از یک تیم قوی و حرفه ای کمک بگیرید تا همه چیز به شکل بهینه اجرا شود. گروه تخصصی آریاز دیزاین با سابقه درخشان در حوزه طراحی و معماری می تواند بهترین ها را برای شما در این حوزه به ارمغان آورد. برای ارتباط با مجموعه معماری آریاز دیزاین می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *