انتخاب و اجرای ارزانترین نمای ساختمان

۰
(۰)

مقدمه

 

اگر آمار دقیقی را از بازار مصالح ساختمانی در آورید متوجه خواهید شد که رشد قیمت مصالح در چند وقت اخیر بی سابقه بوده و این رشد همچنان ادامه دارد بنابراین دور از منطق نیست که سازندگان و طراحان به دنبال پیاده سازی ارزانترین نمای ساختمان باشند. نمایی که در عین زیبایی و مقاومت دارای هزینه ای مقرون به صرفه باشد و خرج های سنگینی را نتراشد.

البته باید به این موضوع دقت داشته که پیاده سازی نمای ارزان ممکن است ظاهر ساختمان شما را بی کیفیت نشان دهد بنابراین حتی در انتخاب متریال های ارزان نیز باید یک کارشناس و طراح حرفه ای نظر دهد. متریال هایی در بازار مصالح وجود دارند که در عین زیبایی و کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی هستند. حتی ممکن است بسیاری از طراحان آماتور نیز اشراف کاملی به این متریال ها نداشته باشند. بنابراین بهره گرفتن از نظر و ایده ی کارشناسان حرفه ای در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. گروه معماری آریاز دیزاین با تجربه ای درخشان در خصوص پیاده سازی ارزانترین نمای ساختمان با بهترین کیفیت و بهره مندی از نیروی های حرفه ای، نمای ساختمان شما را با ارزانترین قیمت و بیشترین میزان مقاومت طراحی خواهد کرد.

مطالعه بیشتر در رابطه با  نحوه محاسبه قیمت طراحی نما

اجرای ارزانترین نمای ساختمان آریاز دیزاین

 اجرای ارزانترین نمای ساختمان با بهره گیری از تیم خلاق و توانمند آریاز دیزاین

مطالعه بیشتر در رابطه با  آشنایی با انواع متریال ها در طراحی نما (بخش اول)

خلق ارزانترین نمای ساختمان با استفاده از ارزانترین مصالح ساختمانی

 

یکی از مهمترین مواردی که روی هزینه نمای ساختمان تاثیر گذار می باشد قیمت مصالح انتخابی است. چنانچه آمار دقیقی از قیمت مصالح ساختمانی موجود در بازار ندارید بهتر است در این زمینه از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید. به عنوان مثال استفاده از چوب در نمای ساختمان هزینه های بالایی را برای شما خواهد تراشید. چرا که این متریال تقریبا در ایران کمیاب است و انواع چوب هایی که در بازار مشاهده می کنید اغلب وارداتی هستند. بنابراین جای تعجب نیست که با نوسان قیمت ارز قیمت این متریال نیز رشد عجیبی به خود اختصاص دهد. پس اگر می خواهید یک نمای ارزان داشته باشید باید دور تعدادی از مصالح ساختمانی را قلم بگیرید. اما این موضوع به این معنا نیست که در انتخاب مصالح محدود خواهید شد چرا که تعداد زیادی از مصالح گران قیمت دارای جایگزین های ارزان می باشند.

 

مصالح ارزان منجر به خلق نمای ارزان آریاز دیزاین

استفاده از مصالح ارزان منجر به خلق نمای ارزان خواهد شد

 

استفاده از مصالح ساختمانی جایگزین به جای مصالح گران قیمت

 

همانطور که گفته شد بسیاری از مصالح گران قیمت برای استفاده در نمای ساختمان دارای جایگزین های ارزان قیمتی می باشند. به عنوان مثال اگر عاشق استفاده از چوب های ترموود در نمای ساختمان هستید اما به دلیل بالا بودن قیمت این متریال امکان استفاده از آن را ندارید نگران نباشید چرا که شما یک جایگزین ارزان قیمت به نام چوب پلاست در اختیار خواهید داشت. چوب پلاست دارای قیمت کمتر نسبت به ترموود می باشد و وزن سبک تری نیز دارد. همچنین علاوه بر اینکه قیمت هر متر مربع از آن نسبت به ترموود کمتر است، اجرت نصب آن نیز پایین تر می باشد. بنابراین هزینه ی نهایی اجرای نما که مجموع هزینه متریال و اجرت نصب است نیز کمتر خواهد شد.

 

از مشاوره های یک معمار حرفه ای استفاده کنید

 

برای داشتن ارزانترین نمای ساختمان لزوما استفاده از ارزان ترین مصالح را نباید در اولویت خود قرار داد. گاهی اوقات می توان با استفاده از مصالح گران تر و با کیفیت تر نیز یک نمای مقرون به صرفه ایجاد کرد. به شرطی که در استفاده از مصالح و ترکیب آن ها هوشمندانه قدم برداشته شود. این کار قطعا از پس هر فرد آماتوری بر نخواهد آمد و نیاز به تجربه و تخصص دارد. یک معمار حرفه ای با شناخت مصالح و قیمت و کیفیت آن ها می تواند یک ترکیب هنرمندانه و مقرون به صرفه از چند نوع مصالح با قیمت های متفاوت ایجاد نماید. بنابراین نیازی نیست تا نمای ساختمان خود را به طور یکپارچه از مصالح ارزان قیمت تشکیل دهید. معماران حرفه ای در مجموعه آریاز دیزاین میتوانند بهترین مشاوره ها را در زمینه ایجاد ارزانترین نمای ساختمان با مصالح با کیفیت و استاندارد به شما ارائه دهند.

 

خلق یک نمای ارزان و شیک مشاوره آریاز دیزاین

مشاوره های معماران خلاق می تواند شما را در خلق یک نمای ارزان و شیک یاری کند

 

برای اجرای ارزانترین نمای ساختمان، سیستم ارزان تر را برگزینید

 

سیستم های اجرای نمای ساختمان سیستم های پیچیده و متنوعی نیستند بلکه تنها در دو حالت قابل اجرا می باشند. نمای ساختمان امکان پیاده سازی در روش تر و روش خشک را دارا می باشد. سیستم اجرای نما به روش تر برای شما هزینه ی کمتری را به دنبال خواهد داشت. اما دقت داشته باشید که در این حالت هزینه های نگهداری از نمای ساختمان بیشتر خواهد شد و وزن نما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این اختلاف قیمت به قدری زیاد است که اگر می خواهید صرفه جویی زیادی در هزینه های نما کاری انجام دهید به طور اکید اجرای نمای تر را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

از نیروی کار مقرون به صرفه در اجرای نما استفاده کنید

 

یکی از روش های دیگری که می توان هزینه ی اجرای نما را کاهش داد بهره گیری از نیروی کار با دستمزد کمتر است. این موضوع بدان معنا نیست که لزوما باید از نیروی کار آماتور و غیر حرفه ای استفاده کنید بلکه می توانید از یک تیم کاری استفاده کنید که همیشه در پروژه های مختلف از آن ها یاری گرفته اید. اینگونه می توانید قرارداد را با قیمت کمتری ببندید. ممکن است این افراد حتی نیروهای کار ماهری باشند اما به دلیل قرارداد های دائمی که با آن ها بسته اید می توانید از تخفیف در هزینه ی دستمزد برخوردار شوید.

 

نیروی کار مقرون به صرفه آریاز دیزاین

بهره گیری از نیروی کار مقرون به صرفه باعث کاهش هزینه های نما خواهد شد

 

به هزینه های نگهداری نمای ساختمان دقت داشته باشید

 

اگر می خواهید هزینه های کلی در اجرای نمای ساختمان را کاهش دهید باید به فکر هزینه های نگهداری از نمای ساختمان نیز باشید. برخی از مصالح ساختمانی قیمت بالاتری دارند اما در عوض در طولانی مدت هزینه های نگهداری کمتری را به شما تحمیل می کنند. بنابراین باید کمی آینده نگر باشید. اگر قرار باشد مصالحی کم هزینه و ارزان قیمت تعبیه کنید و بعدها به طور دائم نیاز به تعویض و تعمیر آن ها داشته باشید شک نکنید که هزینه های شما چند برابر هم خواهد شد. بنابراین از همان ابتدای کار به فکر آینده ساختمان باشید و هزینه های نگهداری از نما را در نظر بگیرید.

 

برای داشتن ارزانترین نمای ساختمان طراحی سفارشی نما را فراموش کنید

 

برای اینکه بتوانید هزینه های اجرای نمای ساختمان را کاهش دهید بهتر است به فکر اجرای یک طرح عمومی تر برای نما باشید. سفارش های بیش از حد به تیم معماری برای طراحی نمای ساختمان می تواند باعث بالا رفتن هزینه ها شود. بنابراین از تیم طراحی بخواهید تا یک طرح فراگیر برای شما طراحی نمایند و خلاقیت و نوآوری را بیش از حد چاشنی کار خود نکنند. طرح های پیچیده قطعا هزینه ی اجرای بیشتری خواهند داشت. گروه معماری آریاز دیزاین با بهره گیری از یک تیم قوی و کاربلد نمای ساختمان شما را مطابق با بودجه و خواسته ی شما طراحی خواهد کرد. بنابراین اگر هدف شما کاهش هزینه های نما و اجرای ارزانترین نمای ساختمان است می توانید این موضوع را با تیم حرفه ای آریاز دیزاین در میان بگذارید.

 

پیاده سازی یک طرح ساده آریاز دیزاین

پیاده سازی یک طرح ساده و فراگیر باعث کاهش هزینه نما می شود

 

از اجرای نورپردازی های پیچیده و خلاقانه کناره بگیرید

 

نورپردازی هایی که در نمای ساختمان پیاده سازی می شود می تواند باعث بالا رفتن قیمت نهایی اجرای نما شود. با علم به این موضوع که عدم اجرای نورپردازی در نمای ساختمان امکان پذیر نیست، شما می توانید یک نورپردازی ساده را در نما به کار بگیرید و بعد ها در صورت افزایش توان مالی، اقدام به تعویض سیستم نورپردازی و اجرای طرح های خلاقانه در سیستم نورپردازی نمایید.

 

خرید مصالح به طور عمده جهت اجرای نمای ساختمان

 

برای اینکه بتوانید نمای ساختمان را به شکلی ارزان و کم هزینه اجرا کنید می توانید مصالح مورد نیاز برای اجرای نما را به طور عمده خریداری کنید و یا سراغ فروشنده ای بروید که همیشه مصالح خود را از او خریداری کرده اید. اینگونه می توانید یک تخفیف مناسب روی قیمت مصالح دریافت کنید و هزینه ی اجرای نمای ساختمان را کاهش دهید.

 

نتیجه گیری

اجرای ارزانترین نمای ساختمان همان چیزی ست که طراحان این روزها بیش از همیشه به دنبال آن هستند. با افزایش روز افزون قیمت ها این موضوع بیش از همیشه به موضوعی قابل توجه تبدیل شده است.صرفه جویی در هزینه های اجرای نما با پیاده سازی نمای بی کیفیت برابر نیست. شما می توانید یک نمای با کیفیت و درجه یک داشته باشید در حالی که تا حد زیادی در هزینه های پیاده سازی نمای ساختمان صرفه جویی کرده اید.

یکی از مهمترین مواردی که در بالا به آن اشاره شد مشورت با یک تیم معماری حرفه ای و کاربلد بود. در واقع تمامی موارد دیگر در راستای کاهش هزینه های نمای ساختمان را می توان زیر مجموعه ای این مورد مهم در نظر گرفت. تا زمانی که معمار ساختمان موضوعی را تایید نکرده باشد شما امکان اجرای آن را نخواهید داشت. به عنوان مثال استفاده از متریال جایگزین می تواند در برخی موارد به نفع شما و در برخی موارد به ضرر شما باشد. این تیم معماری است که می تواند به خوبی این موضوع را تشخیص دهید و شما را در این راستا هدایت کند. گروه تخصصی آریاز دیزاین با تجربه ای درخشان در حوزه ی طراحی و معماری می تواند بهترین مشاوره ها را در زمینه ی اجرای ارزانترین نمای ساختمان به شما بدهد. برای برقراری ارتباط با کارشناسان مجموعه می توانید با شماره های قرار داده شده در وبسایت تماس حاصل نمایید.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  رعایت ضوابط طراحی نما و ایجاد چشم انداز شهری زیبا

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا