اهمیت ورودی ساختمان در نما

مقدمه

 

آیا تا به حال در مورد این حقیقت چیزی شنیده اید که افراد پیش از ارزیابی ظاهر و شخصیت شما در وهله ی اول به کفش هایتان نگاه می کنند؟ اهمیت کفش ها در اینجا بیان کننده ی اهمیت ورودی ساختمان است. اهمیت ورودی ساختمان به قدری بالاست که اکثر طراحان تمام تلاش خود را برای جلب نظر بینندگان در طراحی آن به کار می بندند. ورودی یک ساختمان در واقع می تواند هویت آن ساختمان را شکل دهد. تمام ساختمان ها به طراحی ورودی احتیاج دارند. طراحی ورودی یکی از عناصر کلیدی در نمای ساختمان است که روایتگر سطح کیفیت ساخت و ارزش ملک می باشد.

افرادی که قصد خرید منزل دارند در اولین نگاه نمای ساختمان را برانداز می کنند. چنانچه نمای بیرونی ساختمان، نمایی شیک و جذاب باشد، می تواند به عنوان اولین تاثیرگذاری مثبت روی خریداران، نظر آن ها را جلب کند. ورودی ساختمان باید به وسیله ی المان های طراحی همچون نورپردازی های جذاب، استفاده از مصالح با کیفیت و درجه یک و همچنین تعبیه درب ورودی مناسب، مطابق با سایر اجزای نما مزین شود. اهمیت ورودی ساختمان زمانی افزایش پیدا می کند که ساختمان مورد نظر در مکانی پر تردد مستقر شده باشد. آنگاه دیگر نمای آن نه تنها برای ساکنین بلکه برای عابران و سایر افراد نیز مهم و قابل توجه خواهد بود.

 

تاثیر درب ورودی در نمای ساختمان

 

درب ورودی می تواند با توجه نوع کاربری ساختمان انتخاب شود. جنس مورد استفاده برای تعبیه درب ورودی بایستی به گونه ای باشد که با آب و هوا و اقلیم منطقه سازگار بوده و در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد. آسیب دیدگی درب ورودی ساختمان در اثر رطوبت، آفتاب یا باد و باران می تواند نمای کلی ساختمان را زیر سوال ببرد.

 

اهمیت رنگ درب ورودی

 

ایجاد یکپارچگی در رنگ درب با نمای ساختمان و سنگ و مصالح به کار رفته می تواند هارمونی جذابی ایجاد کرده و ورودی ساختمان را بسیار چشم نواز و زیبا جلوه دهد.چنانچه نمای منزل، نمایی کلاسیک یا مدرن می باشد، طرح و رنگ درب ورودی نیز بایستی منطبق با آن انتخاب شود.

 

درب ورودی شیک

درب ورودی شیک و کلاسیک می تواند منتقل کننده ی حس خوب در عابران باشد

 

نورپردازی در ورودی ساختمان

 

برای ایجاد فضایی صمیمی، گرم و دلنشین بهتر است از نورهایی با رنگ ملایم و چشم نواز در ورودی ساختمان استفاده کنید. نورپردازی اصولی به ویژه در شب می تواند نمای ساختمان شما را چندین برابر زیباتر جلوه دهد. هرچه نورپردازی در نمای ورودی حرفه ای تر باشد، ریزه کاری و ظرافت های معماری ساختمان را به شکلی هنرمندانه تر به رخ خواهد کشید. با کمک گرفتن از یک طراح خلاق در پیاده سازی نورپردازی، اهمیت ورودی ساختمان را جدی تری بگیرید.

 

نورپردازی در ورودی ساختمان

اهمیت ورودی شیک و نورپردازی شده در ایجاد جلوه های بصری چشم نواز

 

ایجاد فضای سبز در ورودی ساختمان

 

در برخی از ساختمان ها به لطف فضای کوچکی که در مقابل آن ها مستقر شده است می توان ورودی را به شکلی باشکوه تر طراحی نموده و زیبایی نمای ساختمان را بدین وسیله بیشتر به رخ کشید. ایجاد فضای سبز و محوطه سازی در مقابل ورودی ساختمان می تواند هارمونی دلنشینی با نمای ساختمان ایجاد کند و حس طراوت و شادابی را به عابران و بینندگان منتقل نماید.

 

ایجاد فضای سبز در ورودی ساختمان

ایجاد فضای سبز در ورودی ساختمان، منجر به ایجاد جلوه ای چشم نواز می شود

 

نتیجه گیری

 

همانطور که گفته شد، ورودی یک ساختمان می تواند به عنوان اولین بخش تاثیرگذار در نظر بینندگان، عابران و خریداران محسوب شود. از نمای بیرونی ساختمان و بالاخص ورودی آن می توان به درون ساختمان پی برد. بنابراین اگر می خواهید احساسی مثبت در بینندگان ایجاد کنید، علاوه بر نمای داخلی بایستی به فکر زیباسازی نمای بیرونی ساختمان نیز باشید. ورودی ساختمان های امروزی باید ترکیبی از خلاقیت و مدرنیته را با خود همراه داشته باشند. دست کم گرفتن اهمیت ورودی در نمای ساختمان می تواند بسیاری از مواقع منجر به کاهش ارزش ملک شود.

 

مطالعه مقالات مرتبط : طراحی نمای ساختمان عمومی

 

منابع :

http://www.kolbeh.ir/

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *