بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا نمای ساختمان یک جزء جدایی ناپذیر از بدنه شهری به شمار می آید. نماهای ساختمان در صورت نیاز باید توسط افراد مجرب و متخصص بازسازی شوند. نمای ساختمان را باید به گونه ای طراحی کرد که با حفظ اعتبار و کاربری خود موقعیت اجتماعی و اقتصادی ساکنان و سازندگان ساختمان را به خوبی نمایش دهد.

نگاهی بر مزایا و ویژگی های بازسازی نمای ساختمان

بهتر است بدانید امروزه افراد به دلایل مختلفی اقدام به بازسازی نمای ساختمان خود می کنند. یکی از دلایل بازسازی نما ریزش مصالح، تخریب و کهنه و فرسوده شدن نمای بیرونی ساختمان است. همچنین افراد به دلیل ایجاد تنوع این نوع بازسازی را انتخاب می کنند. از دیگر دلایلی که افراد را مجبور به تغییر نمای ساختمان می سازد تغییر کاربرد ساختمان می باشد. این نوع بازسازی از ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد. با استفاده از بازسازی نما می توان کمک بسیار زیادی به حفظ بافت شهری کرد. همچنین بازسازی نما بهترین گزینه جهت ایجاد تنوع در محیط زندگی به شمار می آید.

بازسازی نمای ساختمان-آریاز دیزاین

از طرفی بازسازی نما به نوعی موجب بالا رفتن عمر مفید ساختمان می شود. در ضمن با استفاده از این نوع بازسازی به راحتی می توان متریال های مدرن و پیشرفته را جایگزین متریال های قدیمی و فرسوده کرد. با این روش نیز می توان نما را مطابق وضع موجود طراحی کرد. در واقع با کمترین هزینه به راحتی می توان زیبایی ظاهری نمای ساختمان خود را افزایش داد. همچنین با کمک بازسازی نمای ساختمان به راحتی می توان قیمت ملک خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. بازسازی نما بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال ایجاد تغییر در محل زندگی خود بوده اما بودجه لازم جهت جابجایی را ندارند. با استفاده از این نوع بازسازی به راحتی می توان محل زندگی خود را به فضایی کاربردی تر و جالب تر تبدیل کرده و تحول شگرفی در ساختمان خود ایجاد کرد.

نگاهی بر مراحل بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان همانند کارهای دیگر لازم است مطابق یکسری مراحل پیش رود، از اینرو نگاهی مختصر به این مراحل خواهیم داشت.

مشورت با شرکت های ساختمان سازی: اولین مرحله برای اجرای بازسازی نما مشورت با شرکت های و گروه های معماری همچون آریاز دیزاین است. این شرکت ها با دانش و تخصص قادرند افراد را در این زمینه به خوبی راهنمایی کنند.

طراحی و انتخاب مواد و مصالح لازم: دومین مرحله جهت اجرای بازسازی نمای ساختمان تهیه مواد و مصالح مورد نیاز است. برای انتخاب مواد و مصالح لازم باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. مصالحی را که انتخاب می کنید باید از تنوع و زیبایی بالایی برخوردار باشند. همچنین سازگاری با فرهنگ مردم و اقلیم جغرافیایی از دیگر نکاتی است که در موقع انتخاب مصالح باید مورد توجه قرار گیرد. مصالح انتخابی نیز باید از نظر اقتصادی مناسب و به صرفه باشند.

انتخاب طراح مناسب به منظور ایجاد و طراحی نمای ساختمان: برای طراحی نمای ساختمان باید از یک طراح حرفه ای و مجرب کمک بگیرید. یک طراح موفق باید از مهارت و خلاقیت لازم در این زمینه برخوردار باشد. یک طراح ضمن اینکه باید توانایی خلق یک طرح زیبا و جذاب را داشته باشد لازم است مطابق با نمای کلی شهر طرح مناسب را پیشنهاد دهد.

تخریب دیوارهای ساختمان: بعد از اجرای مراحل ذکر شده نوبت به تخریب دیوارهای ساختمان می رسد. تخریب دیوارها را باید با توجه و دقت خاصی انجام داد تا از بروز خسارت های مالی و جانی جلوگیری کرد. در واقع تخریب دیوارهای نما باید توسط افراد متخصص و به صورت اصولی و صحیح انجام شود.

ایجاد نمای جدید ساختمان: بعد از انجام مراحل ذکر شده نمای جدید ساختمان اجرا می شود. در این مرحله طرح باید به شیوه صحیح و اصولی توسط طراح انجام شود.بازسازی نما-آریاز دیزاین

 

آشنایی با انواع مختلف بازسازی نمای ساختمان

بهتر است بدانید نوع بازسازی براساس نوع مصالح به کار رفته در هنگام ساخت نمای ساختمان متفاوت می باشد. در ادامه با انواع مختلف بازسازی نمای ساختمان ها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

 بازسازی نمای کامپوزیتی: بهتر است بدانید نماهای کامپوزیتی بسیار ساده و آسان بازسازی می شوند. برای بازسازی این نوع نماها می توان فقط قسمت آسیب دیده و  تخریب شده را ترمیم نمود، از اینرو هزینه بازسازی این نوع نماها بسیار مناسب و کمتر می باشد. از مزایای این نماها می توان به عدم نیاز به زیرسازی‌های پیچیده، سرعت ترمیم و اجرای بالا و تنوع بالا در رنگ و طراحی اشاره کرد.

بازسازی نمای آجری: نماهای آجری نیز بعد از گذشت مدت زمانی دچار فرسودگی شده و به بازسازی نیاز دارند. به منظور جلوگیری از ریزش آجرهای فرسوده بهتر است این نماها در اولین فرصت بازسازی شوند. این نوع بازسازی به دقت و توجه بالایی نیاز دارد.

بازسازی نمای رنگ شده: نماهای رنگی از طول عمر بالایی نسبت به دیگر نماها برخوردار نیستند، از اینرو لازم است نسبت به بازسازی آنها اقدام نمایید. رنگ ها به دلیل قرار گرفتن در برابر نور خورشید و عوامل جوی به مرور زمان دچار تغییر می شوند. برای نماهای ساختمان بهتر است از رنگ‌های خنثی و روشن کمتر استفاده کنید.

بازسازی نمای سنگی: از دیگر انواع بازسازی نمای ساختمان می توان به بازسازی نمای سنگی اشاره کرد. نماهای سنگی بعد از گذشت زمان و در اثر باران و باد زیبایی ظاهری خود را از دست داده و فرسوده می شوند. برای این نوع بازسازی بهتر است از یک طراح حرفه ای و سنگ های مقاوم و مستحکم استفاده کنید. انتخاب و استفاده از سنگ های مقاوم از فرسودگی زودهنگام نما به طور قابل توجهی جلوگیری می کند. این نوع بازسازی بسیار ساده و راحت می باشد، زیرا می توانید با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ های تازه و جدید را جایگزین سنگ های فرسوده کنید.

بازسازی نمای سنگی-آریاز دیزاین

جهت مشاوره و کارشناسی با ما تماس بگیرید

021-22919683

بازسازی نمای ویلا: ویلا از دیگر بناهایی است که نمای آن بعد از گذشت مدت زمانی به بازسازی نیاز دارد. اولین نکته مهم برای بازسازی ویلا انتخاب یک تیم بازسازی مطمئن و حرفه ای است. همچنین لازم است از مصالح و مواد با کیفیتی جهت بازسازی این نوع نماها استفاده شود.

بازسازی نمای شیشه ای ساختمان: بهتر است بدانید این نوع بازسازی نمای ساختمان با سرعت بالایی انجام می شود. استفاده از شیشه های دو یا سه جداره مزایای بسیاری را به دنبال دارد. به گونه ای که با این نما ساختمان در مقابل صدا، گرما و سرما به خوبی عایق می گردد. همچنین با انتخاب این متریال برای نما دید یکپارچه و بهتری از بیرون فراهم شده و نور طبیعی بیشتر است. از نماهای شیشه ای بیشتر برای ساختمان های اداری و تجاری استفاده می شود.

در صورتی که قصد بازسازی نمای ساختمان خود را دارید پیشنهاد ما به شما گروه نام آشنای آریاز دیزاین است. این گروه معماری با سابقه با کمک متخصصان و کارشناسان حرفه ای خود این نوع بازسازی را به بهترین شکل انجام می دهد. همچنین گروه معماری آریاز دیزاین از مصالح با کیفیت جهت بازسازی نمای ساختمان استفاده می کند، از اینرو نمای بازسازی شده از طول عمر بالایی برخوردار بوده و تا چندین سال از آسیب های محیطی در امان است. این گروه حرفه ای با سابقه درخشان خود خیال مشتریان را از بابت اعتماد به شرکت به خوبی راحت می کند.

طراحان گروه معماری آریاز دیزاین با داشتن طراحان ماهر و مجرب بهترین طرح ها را برای نمای ساختمان طراحی می کنند. این گروه نام آشنا از متریال های جدید و پیشرفته به جای متریال های قدیمی استفاده می کند، بنابراین با صرف بودجه ای کم به راحتی می توانید نمای ساختمان قدیمی خود را به روز و مدرن نمایید. همچنین کارشناسان این گروه نمای ساختمان را با دقت مورد بررسی قرار می دهند در صورتی که به تعمیر نما و تعویض درب و پنجره نیاز داشته باشد این کار را  به بهترین شکل انجام می دهند. در کل با انتخاب این گروه حرفه ای نمایی فوق العاده و منحصر بفرد را به ساختمان خود هدیه می کنید.

آریاز دیزاین-بازسازی نمای ساختمان

نگاهی بر تکنیک های بازسازی نمای ساختمان

برای اینکه بازسازی نمای ساختمان به بهترین شکل ممکن انجام شود لازم است با یکسری نکات و تکنیک های بازسازی که شامل تعمیر و یا تعویض درب و پنجره ها، استفاده از سنگ تراورتن و رنگ آمیزی است به صورت مختصر آشنا شوید.

تعمیر و یا تعویض درب و پنجره ها: یکی از نکاتی که دارای تاثیر بسیار زیادی در بازسازی نمای ساختمان است تعمیر و یا تعویض درب و پنجره های ساختمان می باشد. استفاده از درب و پنجره های با کیفیت زیبایی نمای ساختمان را دو چندان می کنند. با جایگزین نمودن پنجره های قدیمی با پنجره های نو و دو جداره می توان گام موثری در مصرف بهینه انرژی برداشت. همچنین با انتخاب پنجره های های دو جداره و یا چند جداره به راحتی می توان فاکتورهای آسایش محیطی را برای ساکنان خانه فراهم کرد. از طرفی این پنجره های مدرن و پیشرفته به دلیل داشتن تنوع بالا در طرح و رنگ زیبایی خاصی را به محیط می بخشند.

استفاده از سنگ تراورتن برای بازسازی نمای ساختمان: در صورتی که از نمای قبلی خود خسته شده اید بهترین پیشنهاد جهت بازسازی نمای ساختمان استفاده از سنگ تراورتن می باشد. برای اجرای نماهای تراورتن لازم است نماهای قبلی کاملا جمع شوند. بهتر است بدانید سنگ های تراورتن با توجه به میزان صاف بودن سطح و رنگ از درجه بندی خاصی برخوردار هستند. در واقع با کمک طراحان و متخصصان لازم است از سنگ تراورتن متناسب با نمای ساختمان خود استفاده نمایید.

سنگ تراورتن برای بازسازی نما-آریاز دیزاین

رنگ آمیزی در بازسازی ساختمان: بهتر است بدانید یکی از روش های بهسازی نمای ساختمان های قدیمی و فرسوده رنگ آمیزی است. از آنجا که نماهای ساختمانی در اثر برخی موارد همچون نفوذ رطوبت، بارندگی، آلاینده­‌ های موجود در هوا و … دچار کثیفی و ظاهری ناخوشایند می شوند، از اینرو می توان با استفاده از رنگ آمیزی این ظاهر ناخوشایند و کثیف را به خوبی بر طرف ساخت. این روش دارای بیشترین کاربرد در مورد نماهایی است که دارای سطح پرداخت شده هستند. استفاده از رنگ در کنار متریال های دیگر مزایای بسیاری را به دنبال دارد. در واقع استفاده از رنگ از یک طرف عملیات بازسازی و ترمیم نما را با زحمت و هزینه کمتری مواجه می سازد و از طرف دیگر هزینه‌ ساخت نما را به طور قابل توجهی کاهش می ‌دهد.

استفاده از نمای کامپوزیت جهت بازسازی نمای ساختمان: بهترین گزینه جهت بازسازی نماهای قدیمی استفاده از نمای کامپوزیتی است. این نوع نماها در کمترین زمان ممکن و با سرعت بالایی اجرا می شوند. همچنین نماهای کامپوزیتی از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار هستند. همچنین کامپوزیت بهترین گزینه جهت استفاده در ساختمان‌ هایی است که نمای قدیمی آنها آجر یا سنگ می باشد. نماهای کامپوزیتی در موقع اجرا به تقویت سازه نیاز ندارند، زیرا این نماها بسیار سبک هستند.

نمای کامپوزیت بازسازی نما-آریاز دیزاین

ترمیم ترک­‌ ها: یکی از مشکلاتی که به طور گسترده برای ساختمان های قدیمی به وجود می آید ایجاد یکسری ترک ها بر روی نمای ساختمان است. برای رفع این مشکل لازم است ابتدا علت و منشا ترک­‌ خوردگی به خوبی مشخص شود. در واقع با تشخیص علت ترک خوردگی ها به راحتی می توان یک راه حل کلی و همیشگی برای عدم پیشروی ترک ها و ترمیم آنها پیدا کرد. بهتر است بدانید این ترک خوردگی ها معمولا در اثر عوامل مختلفی همچون بارهای جانبی، زلزله، تنش­‌ های غیر سازه­‌ ای و سطحی، نشست غیر ­یکنواخت و … به وجود می آیند. این ترک ها را باید تحت نظر کارشناسان و متخصصان به خوبی تعمیر و بر طرف ساخت. ترمیم این ترک خوردگی ها تاثیر بسیار زیادی در بر طرف نمودن ظاهر ناخوشایند نمای ساختمان دارند. 

بازسازی نمای قدیمی به شکل ترکیبی: نماهای ترکیبی بهترین گزینه جهت بازسازی ساختمان ‌های قدیمی و فرسوده ای هستند که عمر زیادی دارند. در واقع در این نوع نماها در برخی از قسمت های ساختمان از آجر یا سنگ تراورتن و در جاهای دیگر  آن از نماهای کامپوزیت به منظور اجرای باکس ‌ها یا ایجاد طرح‌ های خاص استفاده می شود. بهتر است بدانید ترکیب نماهای کامپوزیت و سنگ تراورتن علاوه بر کاهش هزینه‌ های بازسازی نما زیبایی ساختمان را به طور قابل توجهی افزایش می دهند.

جهت مشاوره و کارشناسی با ما تماس بگیرید

021-22919683