از رابیتس کاری نما چه می دانید؟

۴٫۵
(۲)

مقدمه

 

نمای ساختمان تنها یک ویترین نیست؛ به این معنا که علاوه بر زیباسازی باید به فکر مقاوم سازی نمای ساختمان نیز بود. چنانچه قصد داشته باشید به هر قیمتی نمای زیبایی داشته باشید اما به فکر مقاومت و استحکام آن نباشید، خود را برای تخریب زود هنگام نما آماده کنید. چرا که نمای ساختمان در صورتی ماندگاری بالایی خواهد داشت که طبق اصول و قواعدی خاص ساخته و پرداخته شود. آن هم نماهای امروزی که روش های قدیمی دیگر برای اجرای آن ها جوابگو نیستند. یکی از راه هایی که می توان به نمای سازه مقاومت بخشید، رابیتس کاری نمای ساختمان “به اشتباه راویز کاری نمای ساختمان می گویند.” است که توسط اغلب سازندگان اجرا می شود. اما رابیتس کاری نما چیست و چه فوایدی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

رابیتس کاری نما

رابیتس کاری نما به منظور ایجاد یک زیرسازی مقاوم

 

رابیتس کاری نمای ساختمان چیست؟

 

نمای ساختمان های امروزی به دلیل خلاقانه بودن آن ها و دارا بودن چند لایه، قابل اجرا به شیوه های قدیمی نیستند. رابیتس؛ شبکه ای ساخته شده از نبشی های گالوانیزه است که توسط مفتول به یکدیگر بافته شده اند و در نمای ساختمان تعبیه می شود.

رابیتس کاری در نما باعث می شود تا استحکام و یکپارچگی نمای ساختمان بیشتر شود. در واقع رابیتس کاری نما این مزیت را دارد که از هر گونه انفصال، شکستگی و ترک خوردگی در نما جلوگیری نماید. بنابراین ظاهر ساختمان، ظاهری مستحکم و خلل ناپذیر خواهد بود.

مطالعه بیشتر در رابطه با  اهمیت ورودی ساختمان در نما

 

کاربرد های رابیتس کاری نما چیست؟

 

  • ایجاد سطوح هموار و یکپارچه در نمای ساختمان
  • زیر سازی در نماهای رومی به منظور ایجاد یک بستر مقاوم جهت سیمان کاری
  • ترمیم نمودن ترک خوردگی های نمای ساختمان
  • گزینه ای عالی و کاربردی در گچ کاری و ایجاد نقش برجسته در نما
  • بسیار کاربردی به منظور پوشاندن بتن های ساختمانی در نما
  • زیرساز عالی به منظور اجرای نمای کامپوزیت و چوبی

 

رابیتس کاری در اجرای نمای ساختمان

 

تفاوتی ندارد که قصد دارید چه سبکی از نما را در ساختمان پیاده سازی کنید؛ شما به یک زیر سازی مناسب و اصولی احتیاج خواهید داشت. رابیتس کاری نما به منظور ایجاد زیر سازی جهت اجرای نما صورت می پذیرد. این زیرسازی موجب می شود تا چسبیدن متریال هایی همچون چوب، سنگ، کامپوزیت و سیمان به نمای ساختمان به طور اصولی انجام شود. بنابراین رابیتس کشی یکی از اولین کارهایی است که برای اجرای یک نمای مقاوم باید به آن فکر کرد.

 

رابیتس کشی نمای کلاسیک

رابیتس کشی نمای کلاسیک

 

نتیجه گیری

 

نمای ساختمان به عنوان بخشی از ساختمان که همواره در معرض دید است باید ظاهری نه تنها زیبا و چشم نواز، بلکه سالم و به دور از هر گونه ترک و شکستگی داشته باشد. در واقع بحث زیبایی و مقاومت نما را نباید از هم جدا کرد. چنانچه این دو مبحث را همزمان و هم راستا با هم پیش ببرید به رابیتس کاری نما خواهید رسید. رابیتس کاری نمای ساختمان در ساختمان های امروزی که دارای نمای ترکیبی هستند بسیار کارآمد می باشد. استفاده از رابیتس منجر به زیبایی و مقاومت هرچه بیشتر نمای ساختمان در برابر عوامل خارجی خواهد شد. در واقع به دست آوردن سطحی یکدست و هموار در بخش های مختلف نما، به ویژه نماهای خلاقانه به واسطه ی رابیتس امکان پذیر می باشد.

مطالعه بیشتر در رابطه با  نکات اجرایی چوب در نمای ساختمان چیست

 

مطالعه مقالات مرتبط : روند طراحی نما

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴٫۵ / ۵٫ تعداد رای: ۲

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

1 دیدگاه دربارهٔ «از رابیتس کاری نما چه می دانید؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا