طراحی نمای شیشه ای ساختمان + قیمت و انواع آن

۰
(۰)

مقدمه

 

اگر همین حالا عبارت شیک ترین و لوکس ترین نماهای ساختمان را جستجو کنید بی شک نمای ساختمان شیشه ای جزو اولین طرح هایی خواهد بود که برای شما نمایش داده می شود. نمای شیشه ای دارای شکوه و ابهت خاصی می باشد و ساختمان شما را بسیار لوکس و امروزی در چشم همگان به تصویر می کشد. شاید در روزگاران دور کسی فکرش را نمی کرد که ممکن است دوره ای سر برسد که شیشه به عنوان متریال اصلی در طراحی نمای ساختمان کاربرد داشته باشد و طراحی نمای شیشه ای ساختمان عنوان محبوب ترین سبک طراحی نما را به خود اختصاص دهد. اما حقیقت این است که بسیاری از زیباترین شاهکارهای معماری دنیا و بهترین ساختمان های طراحی شده در جهان دارای نمای شیشه ای می باشند.

طراحی نمای شیشه ای ساختمان چیزی ست که نیاز به تبحر و تخصص دارد بنابراین نمی توان از هر آماتوری توقع داشت که یک نمای شیشه ای بی نقص و درجه یک برای شما طراحی کند. شرکت معماری آریاز دیزاین با گرد هم آوردن مهندسین حرفه ای در قالب یک تیم طراحی، بهترین و زیباترین نماهای شیشه ای را برای ساختمان شما طراحی خواهد کرد. اگر می خواهید با این نمای بی نقص آشنایی بیشتری پیدا کنید در ادامه با ما همراه شوید.

 

ایجاد چشم انداز زیبا با نمای شیشه ای-طراحی نمای شیشه ای ساختمان -آریاز دیزاین

ایجاد چشم انداز زیبا با نمای شیشه ای

مطالعه بیشتر در رابطه با  بررسی اهمیت نمای ساختمان در اتلاف انرژی

با طراحی نمای شیشه ای خورشید را به خانه تان بیاورید

 

یکی از جذابیت های بی نظیر نمای شیشه ای این است که می توانید تابش بی دریغ انوار طلایی رنگ خورشید را در میانه خانه خود داشته باشید بدون اینکه نگران ابعاد پنجره ها و مکان آن ها باشید چرا که ساختمان شما دارای نمای شیشه ای می باشد و نمای شیشه ای به واسطه شفاف بودن می تواند تابش پر نور خورشید را وارد خانه ی شما کند. بنابراین شما از نور و گرمای خورشید بهره مند خواهید شد که در روزهای کوتاه و دلگیر زمستان یک نعمت است.

بسیاری از افراد به دلیل عدم وجود نور کافی در خانه دچار افسردگی می شوند و حتی نمی توانند یک گیاه در خانه خود پرورش دهند اما نمای شیشه ای ساختمان همان نمایی است که نور و انرژی را روانه ی خانه ی شما می کند و باعث درخشش دو چندان دکوراسیون داخلی شما خواهد شد. بنابراین طراحی نمای شیشه ای ساختمان تنها به زیبایی بیرونی ساختمان ارتباط ندارد و به گونه ای موجب زیبایی داخلی آن نیز خواهد شد.

 

زیباتر شدن دکوراسیون داخلی با نمای شیشه ای-آریاز دیزاین

زیباتر شدن دکوراسیون داخلی با نمای شیشه ای

 

آیا نمای شیشه ای جلوی ورود اشعه ماورابنفش به داخل خانه را می گیرد؟

 

یکی از مهمترین دغدغه ها زمانی که پای طراحی نمای شیشه ای ساختمان به میان می آید این است که آیا نمای شیشه ای ساختمان هیچ گونه مصونیت در برابر تابش اشعه ماورا بنفش خورشید ایجاد خواهد کرد یا خیر؟ چرا که بخش اعظمی از نمای ساختمان شیشه ای خواهد بود و قاعدتا با تابش نور خورشید به شیشه ها اشعه های مضر نیز از آن های عبور می کنند و وارد خانه می شوند و این موضوع بسیار نگران کننده است. افراد با این تفکر ممکن است قید طراحی نمای شیشه ای را بزنند اما باید گفت که متریال های نوین نماسازی در طراحی نمای شیشه ای از عبور اشعه های مضر خورشید به داخل خانه جلوگیری خواهند کرد. بنابراین نگران آسیب های وارده از طریق نورخورشید نباشید چرا که نمای شیشه ای از شما محافظت مناسبی به عمل خواهد آورد.

 

طراحی نمای شیشه ای ساختمان-آریاز دیزاین

جلوگیری از ورود اشعه ماورابنفش به واسطه طراحی نمای شیشه ای ساختمان

 

خلق زیبایی تمام قد در عین سادگی با نمای شیشه ای

 

بسیاری از اوقات طراحان به دنبال این هستند که با خلق یک نمای خاص و منحصر به فرد با سایر طراحان به رقابت بپردازند و اصطلاحا سری توی سرها در بیاورند. آنها ممکن است بر این باور باشند که با یک طراحی خاص و دهن پر کن می توانند کار خود را شاخص جلوه دهند بنابراین به فکر پیاده سازی ایده های عجیب و غریب خواهند بود و به دنبال طرح هایی خاص و پر آب و تاب می گردند در حالی که نیازی به این کارها نیست. می توان با طراحی نمای شیشه ای ساختمان به شکلی ساده اما لوکس و زیبا سبک طراحی شاخص ارائه داد. طراحی نمای شیشه ای همان چیزی ست که می تواند طرح شما را در بین چندین و چند طرح که همگی در قالب های تکراری با پوسته ای جدید ظاهر شده اند منحصر به فرد سازد. دنیای طراحی امروز دیگر به دنبال پیچیدگی های بصری نیست بلکه به دنبال یک طراحی ساده با مفهومی عمیق و خاص است که در واقع طراحی مینیمال نام دارد. طراحی نمای شیشه ای ساختمان یک نوع طراحی مدرن و مینیمال می باشد که از پیچیدگی ها به دور است و می تواند در ذهن مخاطب نمادی از شکوه و عظمت را به تصویر بکشد.

مطالعه بیشتر در رابطه با  نمای ساختمان و ارتباط با فرهنگ جامعه

طراحی مینیمال نمای شیشه ای ساختمان-آریاز دیزاین

طراحی مینیمال نمای شیشه ای

 

انواع طراحی نمای شیشه ای ساختمان

 

طراحی نمای شیشه ای ساختمان دارای انواع مختلفی می باشد که در هر کدام از آنها شیوه پیاده سازی نمای شیشه ای با شیوه های دیگر متفاوت می باشد.

  • یکی از پرطرفدار ترین نمونه های طراحی نمای شیشه ای ساختمان طراحی نمای فریم لس می باشد. این نمای شیشه ای یک نمای بسیار ساده و در عین حال با شکوه است که تصویری از قدرت و عظمت را در چشمان بیننده نمایان خواهد کرد. همانطور که از نامش پیداست این نمای شیشه ای فاقد قاب و فریم می باشد و شیشه ها در یک شبکه فلزی قرار داده می شوند.
  • نمونه دیگر از طراحی نمای شیشه ای ساختمان نمای شیشه ای اسپایدر است که شیشه ها در آن از دو لایه سکوریت لمینت شده تشکیل شده اند و کاربرد آن بیشتر در ساختمان های تجاری می باشد.
  • نمای شیشه ای کرتین وال نیز نمونه دیگری از طراحی نمای شیشه ای ساختمان می باشد که جزئیات نصب آن کمی با سایر نماهای شیشه ای متفاوت است. در نمای کرتین وال نمای سازه را می توان به خودی خود یک دیوار جداگانه در نظر گرفت که مانند یک حایل روی سطح ساختمان قرار می گیرد. در واقع یک قاب آلومینیومی در مقابل ساختمان قرار می گیرد که شیشه های نما سطح آن را پوشش می دهند. در این نوع نمای شیشه ای ضخامت شیشه ها گاهی اوقات به ۴ سانتیمتر نیز می رسد.
  • نمای شیشه ای دو پوسته نیز نوع دیگری از نمای شیشه ای می باشد که در آن نمای شیشه ای را می توان ی سازه جداگانه در نظر گرفت. این سازه که نقش نمای شیشه ای ساختمان را ایفا می کند در فاصله ی نیم متری از ساختمان بنا می شود. در این شیوه از طراحی نمای شیشه ای می توان سیستم عایق بندی بسیار تا بسیار مناسبی برای ساختمان طراحی کرد.
مطالعه بیشتر در رابطه با  انتخاب و اجرای ارزانترین نمای ساختمان

قیمت طراحی نمای شیشه ای ساختمان چقدر است؟

 

قیمت طراحی نمای شیشه ای ساختمان بستگی به نوع نمای شیشه ای دارد. در واقع اینکه از چه شیوه ای برای طراحی نمای شیشه ای استفاده خواهید کرد در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.

ضخامت شیشه های مورد استفاده یکی از عوامل تاثیر گذار در طراحی نمای شیشه ای می باشد. طبیعتا هرچه ضخامت شیشه ها بیشتر باشد هزینه بیشتری به شما تحمیل خواهد شد. رنگ شیشه و برند شیشه نما نیز دارای گستره وسیعی می باشد که روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.

شما بایستی هزینه سکوریت کردن شیشه ها را نیز در نظر بگیرید که به عقیده متخصصین یکی از ضروری ترین هزینه ها در طراحی نمای شیشه ای می باشد. با سکوریت کردن شیشه ها مقاومت مکانیکی آن ها تا ۵ برابر افزایش پیدا می کند و در صورت خرد شدن آن ها هیچ گونه آسیب جانی به افراد تحمیل نخواهد شد بنابراین آن را به عنوان هزینه ای قطعی در نظر بگیرید.

هزینه لمینت نمودن شیشه ها نیز یکی از هزینه هایی است که در روند طراحی نمای شیشه ای ساختمان لحاظ خواهد شد. این هزینه را می توان به صورت اختیاری پرداخت کرد و یا از پرداخت آن امتناع ورزید. به طور کلی هزینه طراحی نمای شیشه ای بسته به دستمزد شرکت طراحی، کیفیت و برند شیشه ها، مساحت نما و تعداد طبقات و همچنین قیمت سایر مصالح وابسته مانند مقاطع پروفیل و برند آن متغیر خواهد بود.

شرکت معماری آریاز دیزاین با در نظر گرفتن تمامی جوانب، برآورد دقیقی از قیمت طراحی نمای شیشه ای در اختیار شما قرار خواهد داد تا با آگاهی از قیمت های طراحی نما دست به انتخاب نمای شیشه ای بزنید.

 

قیمت طراحی نمای شیشه ای ساختمان-آریاز دیزاین

صرفه جویی در هزینه ها با طراحی نمای شیشه ای ساختمان

 

نتیجه گیری

 

ایجاد نمای شیشه ای برای ساختمان فرآیندی است که نیاز به مهارت طراح دارد. شاید در یک نگاه تصور کنید که طراحی و اجرای نمای شیشه ای کار سختی نیست اما میزان حساسیت این نما بسیار بالاتر از سایر نماها می باشد بنابراین فرآیند طراحی آن نیز بسیار حساس و دقیق می باشد. شرکت معماری آریاز دیزاین با بهره گیری از تخصص و مهارت مهندسین حرفه ای در این مجموعه اقدام به طراحی زیباترین و با کیفیت ترین نماهای شیشه ای برای ساختمان شما خواهد نمود. چنانچه به دنبال یک نمای شیک و زیبا هستید که بیشترین میزان بهره وری انرژی را برای شما به دنبال داشته باشد و عایقی عالی در برابر صداهای مزاحم محیط بیرونی باشد ما طراحی نمای شیشه ای را به شما پیشنهاد می کنیم. این نما دارای تنوع بالایی در رنگ می باشد و می توانید به واسطه رنگ های مخالف نمایی خاص و بی نظیر خلق کنید.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  طراحی نما در ساختمانهای شمالی و جنوبی

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا