نحوه محاسبه قیمت طراحی نما

۴
(۱)

مقدمه

 

طراحی نمای ساختمان نه آنقدر بی اهمیت است که سرسری از کنار آن بگذرید و بودجه کمی به آن اختصاص دهید و نه آنقدر مهم و حیاتی ست که تمام هم و غم و بودجه خود را روی طراحی نما بگذارید. بنابراین باید در این باره معقول و منطقی تصمیم گیری کنید چرا که قیمت طراحی نما می تواند در بودجه بندی شما تاثیر گذار باشد. عوامل مختلفی وجود دارند که بر قیمت طراحی نما تاثیرگذار هستند، بنابراین پیش از اینکه در مورد انتخاب نوع نما تصمیم گیری کنید، بهتر است یک بررسی دقیق روی این عوامل داشته باشید تا در نهایت بتوانید یک نمای شکیل و جذاب و البته مطابق با بودجه بندی تان اجرا و پیاده سازی کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 

محاسبه قیمت طراحی نمای ساختمان

قیمت طراحی نما به خلاقیت طراح بستگی دارد

 

قیمت طراحی نما بر چه اساسی تعیین می شود؟

 

جدا از این موضوع که هر شرکت ساختمانی دارای تعرفه ی خاص خود در طراحی نما می باشد، عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر قیمت طراحی نما به طور مستقیم تاثیر می گذارند. در ادامه به تعدادی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی نما اشاره شده است:

 

این مورد شاید اولین و موثرترین مورد در تعیین قیمت طراحی نما باشد. قیمت طراحی نمای کلاسیک به علت دارا بودن جزئیات و نقش برجسته های فراوانی که در نما وجود دارد، بیش از طراحی نمای مدرن است. هزینه ی تراشکاری کتیبه ها، ستون ها و ابزار کاری هایی که در قاب پنجره و سردر هلالی شکل ورودی ساختمان انجام میشود هزینه ی بالایی می باشد. تازه به شرطی که از تعبیه مجسمه های سنگی و نورپردازی های مختص نمای کلاسیک فاکتور بگیریم. در غیر این صورت هزینه طراحی نمای کلاسیک بسیار بیشتر از نمای مدرن خواهد بود.

مطالعه بیشتر در رابطه با  ده تن از بهترین معماران ایرانی

 

  • تعرفه شرکت ساختمانی

اگر قصد دارید طراحی نمای ساختمان را برون سپاری کنید، میزان تخصص و تبحر کارشناسان و طراحان نما در قیمت این طراحی موثر خواهد بود. بنابراین اگر نمای ساختمان برای شما بسیار مهم است، بخاطر قیمت کمتر برخی شرکت ها، این کار را به هر آماتوری نسپارید.

 

  • ابعاد ساختمان

واضح و مبرهن است که هرچه حجم پروژه ی طراحی نما بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد داشت. این هزینه را شاید بتوان به طور مستقیم به تعداد طبقات ساختمان ارتباط داد.

 

متریال های نوین نماسازی این امکان را به طراحان امروزی داده اند تا بدون نگرانی از بابت قابل اجرا بودن یک طرح، آن را اجرا و پیاده سازی کنند. چرا که متریال های نوین می توانند در نمای ساختمان به همان شکلی که شما مد نظر دارید استفاده شوند. هرچه طراحی نما خاص تر باشد، میزان نیاز به این متریال ها بیشتر خواهد بود. قیمت طراحی نما به نسبت خلاقیتی که طراح به کار برده و همچنین نوع متریال مورد استفاده، تغییر پیدا خواهد کرد.

 

قیمت طراحی نما

امکان پیاده سازی انواع نما با متریال های نوین نماسازی

 

نتیجه گیری

 

طراحی نمای ساختمان یکی از مهمترین بخش های ساخت و ساز است، نمای ساختمان می تواند به تنهایی نمایانگر ارزش ساختمان باشد. هرچه خلاقیت طراح و سبک طراحی نما در سطح بالاتری قرار داشته باشد، قیمت طراحی بیشتر خواهد بود اما به این موضوع فکر کنید که ارزش ساختمان شما نیز به همان نسبت بالا خواهد رفت. توصیه می شود پیش از سپردن طراحی نما به یک شرکت یا یک طراح، نمونه کارهای او را مشاهده کنید و در مورد دستمزد و برآورد قیمت ها مکالمه ی شفافی با او داشته باشید.

مطالعه بیشتر در رابطه با  نرم افزار های طراحی نما کدامند؟

 

مطالعه مقالات مرتبط : متریال های نوین

 

منابع :

https://www.shapedesign.ir/

 

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵٫ تعداد رای: ۱

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا