متره برآورد سنگ نما چگونه انجام می شود؟?

مقدمه

فعالیتی در ساختمان سازی وجود ندارد که مشمول هزینه نباشد. گذاشتن یک آجر روی آجر دیگر هم برای شما هزینه به دنبال خواهد داشت و در این بین هزینه های ساخت نمای ساختمان به شکل قابل توجهی خودنمایی می کند. چرا که نمای ساختمان هویت و شخصیت آن را نشان می دهد و قاعدتا هیچ فردی دوست ندارد که نمای ساختمان او دارای ظاهری ناخوشایند باشد بنابراین اغلب افراد سعی در پرداخت هزینه های بالا برای نمای ساختمان دارند. اما پرداخت هزینه برای نمای ساختمان هم باید با حساب و کتاب دقیقی انجام شود. محاسبه قیمت طراحی نما ؛ اشراف به متره برآورد سنگ نما، آشنایی با هزینه متریال های مختلف، هزینه نورپردازی نمای ساختمان و تعیین هزینه پرداختی نهایی باعث می شود تا بتوانید بودجه بندی دقیق تری برای ساخت نمای ساختمان در پیش بگیرید و به راحتی بتوانید هزینه ها را مدیریت کنید.

 

سنگ انتخابی در متره برآورد سنگ نما آریاز دیزاین

نوع سنگ انتخابی در متره برآورد سنگ نما موثر است

[irp posts=”2112″ name=”آشنایی با انواع متریال ها در طراحی نما (بخش اول)”]

متره برآورد سنگ نما در ساختمان های نما سنگی

 

یکی از محبوب ترین متریال ها که می توان انواع مختلف آن با قیمت های متنوع را در نمای ساختمان به کار برد متریال سنگ می باشد. این متریال به قدری تنوع دارد که می توانید با خیال راحت یکی از انواع آن که با بودجه شما سازگاری دارد را برگزینید. اما از کجا می توان فهمید که برای یک ساختمان خاص هزینه ی نهایی سنگ کاری نما چقدر خواهد شد؟ شما ممکن است بین دو نوع سنگ مختلف با قیمت های متفاوت دچار شک و تردید شوید و نوع ارزان تر را برگزینید در حالی که بودجه ی شما برای پرداخت هزینه ی نماکاری با سنگ نوع دوم نیز کفاف می داد. بنابراین باید سراغ متره برآورد سنگ نما بروید. این کار به شما یک رقم نسبتا دقیق از هزینه های نهایی نماکاری خواهد داد. بنابراین می توانید پیش از اینکه پروژه را استارت بزنید و سنگ مورد نظر را برگزینید، هزینه ی نهایی اجرای نما را پیش بینی کنید.

متره برآورد سنگ نما بسیار تا بسیار به شما کمک می کند تا بتوانید در انتخاب نوع سنگ نما حساب شده و اصولی قدم بردارید. این موضوع به ویژه زمانی که در بودجه های پرداختی دچار محدودیت هستید بسیار به شما کمک خواهد کرد. بنابراین برای اینکه گام هایی دقیق بردارید متره برآورد سنگ نما را در دستور کار خود قرار دهید.

 

متره برآورد سنگ نما به چه عواملی بستگی دارد؟

 

هزینه ی اجرای نمای سنگی می تواند متاثر از فاکتورهای مختلفی باشد. شاید بتوان اولین و مهمترین فاکتور را قیمت هر متر مربع از سنگ مورد نظر دانست که به موارد مختلفی همچون نوع، کیفیت و ضخامت سنگ بستگی دارد. وسعت نمای ساختمان که شامل ارتفاع و بر نما می شود نیز در این بین تاثیر گذار است. عوامل دیگری در مراحل سنگ کاری نمای ساختمان همچون هزینه های زیرسازی، دستمزد استاد کار، هزینه اسکوپ سنگ، هزینه داربست و هزینه برش سنگ نیز در هزینه های کلی محاسبه خواهد شد. در ادامه هر کدام را به تفکیک مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

هزینه ی زیر سازی در نمای سنگی

 

یکی از هزینه هایی که در متره برآورد سنگ نما محاسبه می شود هزینه مربوط به زیرسازی نما است. البته این مورد خاص بیشتر در مورد ساختمان های قدیمی که نیاز به بازسازی دارند لحاظ می شود با این حال باید دانست که زیرسازی نما نیازمند پرداخت هزینه ای جداگانه می باشد.

 

محاسبه هزینه ی مربوط به برش سنگ نما

 

یکی از مواردی که تاثیر غیر مستقیم بر متره برآورد سنگ نما دارد هزینه ی مربوط به برش سنگ ها می باشد. شاید تصور کنید برشکاری انواع سنگ ها قیمت یکسانی دارد اما اینگونه نیست. به عنوان مثال اگر شما نیاز به سنگ های کوچکتری برای اجرای نما داشته باشید قاعدتا هزینه ی برشکاری سنگ نما بیشتر خواهد شد. همچنین اگر سنگ های سخت و مقاومی را برای نما برگزیده باشید باید به این نکته آگاه باشید که سنگ های سخت و مقاوم مانند گرانیت به نیروی زیادی برای برش احتیاج دارند و در واقع فرآیند برشکاری آن ها سخت تر از سنگ های دیگر است بنابراین هزینه ی این فرآیند بیشتر خواهد شد. سعی کنید پیش از اینکه نوع سنگ نما و برشکاری آن آغاز شود از یک استاد کار ماهر بخواهید تا لیست قیمت برشکاری هر نوع سنگ را بر حسب متر مربع به شما ارائه دهد. بنابراین می توانید تصمیم گیری دقیق تری در این باره داشته باشید.

 

نوع برش سنگ های نما آریاز دیزاین

نوع برش سنگ های نما در هزینه ی اجرای نمای سنگی موثر است

 

هزینه ی بند کشی بین سنگ های نما

 

این مرحله به طور عمده برای زیباسازی نمای ساختمان و بالا بردن مقاومت و استحکام نما انجام می شود اما باید هزینه ی آن را در هزینه های نهایی لحاظ کرد. مرحله ی دوغاب ریزی و بندکشی به منظور جلوگیری از خسارت هایی می باشد که در آینده ممکن است به ساختمان وارد شود. بنابراین باید با دقت و به طور اصولی این مرحله را انجام داد.

 

برآورد هزینه ی پیچ و رول سنگ نما را فراموش نکنید

 

سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان برای انکه مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشند و نسبت به اتصال دقیق و مستحکم آن ها به نمای ساختمان آسوده خاطر باشیم باید با استفاده از پیچ و رول به نما وصل شوند. این هزینه برای هر نوع سنگ می تواند متفاوت باشد. بنابراین پیش از برآورد هزینه ها باید این مورد را نیز در نظر بگیرید. پیچ و رول سنگ ها به ابعاد سنگ، ضخامت سنگ، کیفیت سنگ، درجه سختی سنگ، مساحت ساختمان و ملات و نوع اتصال بستگی دارد. بنابراین تصور نکنید که برآورد قیمت به این راحتی ها امکان پذیر است. شما باید ریز ترین و جزئی ترین موارد را نیز در متره برآورد سنگ نما در نظر داشته باشید.

 

دقت به فاکتورهای مختلف آریاز دیزاین

دقت به فاکتورهای مختلف در اجرای نمای سنگی منجر به پیش بینی دقیق تر هزینه ها خواهد شد

 

تاثیر هزینه اسکوپ سنگ های نما در متره برآورد سنگ نما

 

اسکوپ سنگ چیست ؟ مرحله اسکوپ به منظور محکم نمودن اتصال بین سیمان و سنگ نما انجام می شود و در قیمت نهایی اجرای نمای سنگی بسیار موثر است. روش های اسکوپ گذاری بسیار متنوع اند. به عنوان مثال روش هایی مانند اسکوپ پروانه ای، اسکوپ دو پایه، اسکوپ سه پایه، سیم مفتول و لقمه گذاری انواع روش های اسکوپ گذاری هستند که می توانند قیمت های متنوعی را در بر بگیرند. دقت داشته باشید که در محاسبه هزینه اسکوپ، این هزینه را برای سنگ های نما با ارتفاع کمتر از یک متر لحاظ نکنید چرا که برای این سنگ ها نیازی به اسکوپ نیست.

 

دستمزد پرداختی به استادکار در هزینه ی نمای سنگی تاثیر گذار است 

 

دستمزدی که استادکاران برای اجرای نمای سنگی دریافت می کنند در هزینه ی نهایی اجرای نمای سنگی موثر است. اجرت استاد کار برای پیاده سازی نمای سنگی می تواند متاثر از فاکتورهای مختلفی باشد. این فاکتورها عبارتند از مکان پروژه، ارتفاع ساختمان، متراژ و حجم کار، تعداد ساعات کاری روزانه و همچنین نوع سنگ ها. چنانچه سنگ انتخابی شما وزن بیشتری داشته باشد مطمئنا روی دستمزد استادکار تاثیرگذار خواهد بود.

 

تاثیر ابعاد و نوع سنگ در دستمزد استادکار-آریاز دیزاین

ابعاد و نوع سنگ در دستمزد استادکار موثر است

[irp posts=”3723″ name=”انتخاب و اجرای ارزانترین نمای ساختمان”]

قیمت هر متر مربع از سنگ انتخاب شده

 

سنگ های مختلفی در بازار مصالح ساختمانی وجود دارد که می توانید با توجه به کیفیت و قیمت یکی از آن ها را برگزینید. در واقع قیمت هر متر مربع از سنگ انتخابی مهمترین فاکتوری است که در متره برآورد سنگ نما موثر می باشد. قیمت سنگ مورد نظر به عوامل مختلفی چون ضخامت، کیفیت، کشور سازنده و تکنولوژی های به کار رفته در تولید آن بستگی دارد. بنابراین اگر در مورد قیمت سنگ انتخابی هیچ گونه محدودیتی از لحاظ بودجه ندارید میتوانید انواع با کیفیت و گران قیمت آن را خریداری کنید.

 

مساحت نمای ساختمان

 

اولین موردی که در متره برآورد سنگ نما محاسبه می شود مساحت نمای ساختمان است. شما باید ارتفاع دقیق، اندازه بر نما و مساحت سطوح باز شونده را در اختیار داشته باشید تا بتوانید متره برآورد سنگ نما را انجام دهید. در نهایت آنچه که تعیین کننده قیمت نماکاری ساختمان شما خواهد بود سطح خالص سنگ کاری نما است.

 

هزینه ی اجرای داربست برای پیاده سازی نمای سنگی

 

هزینه ی اجرای داربست روی قیمت سنگ نما موثر می باشد. برای اینکه نیروی کار بتوانند در ارتفاع بالا کار کنند باید داربست نصب شود و هرچه ارتفاع ساختمان بیشتر شود نیاز است تا داربست ها نیز در ارتفاع بالاتری اجرا شوند و همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت اجرای سنگ نما خواهد شد. نوع داربست نیز در هزینه ی نهایی اجرای نما موثر می باشد. داربست های فلزی، چوبی و معلق هر کدام به تفکیک هزینه ی متفاوتی را در این پروسه به شما تحمیل خواهند کرد.

 

متره برآورد سنگ نما-آریاز دیزاین

چنانچه در اجرای نمای سنگی محدودیت بودجه دارید باید هزینه ها را تا جای ممکن کاهش دهید

 

نتیجه گیری

متره برآورد سنگ نما به شما یک دید کلی در مورد هزینه هایی که باید در نهایت برای اجرای نمای ساختمان پرداخت کنید خواهد داد. بنابراین پیش از اینکه اقدام به اجرای نمای ساختمان و انتخاب سنگ و مصالح نمایید باید این برآورد را انجام دهید. چنانچه نمی توانید برآورد دقیقی داشته باشید و یا از عوامل موثر بر قیمت نمای سنگی بی اطلاع هستید می توانید از تیم های حرفه ای معماری در این زمینه کمک بگیرید. گروه معماری آریاز دیزاین با سابقه ی درخشان در اجرای انواع نماهای سنگی آماده ی خدمت رسانی به شما در این مورد خاص می باشد. شما می توانید صفر تا صر برآورد ها را به عهده ی این تیم حرفه ای بگذارید و در نهایت با یک برآورد دقیق کار خود را شروع کنید. فراموش نکنید که هیچ گاه نمی توان بدون برآورد هزینه ها اقدام به اجرای فرآیندهای ساختمانی نمود.

One thought on “متره برآورد سنگ نما چگونه انجام می شود؟?

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *