نمای ساختمان و ارتباط با فرهنگ جامعه

۰
(۰)

نمای ساختمان ها:

 

نمای ساختمان ها همان ظاهر ساختمان می باشد که اطرافیان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در معماری طراحی نمای ساختمان ها امری بسیار مهم و ضروری می باشد. طراحان از نمای ساختمان و ارتباط با فرهنگ جامعه به خوبی آشنا می باشند همچنین در طراحی نما ضوابط و قوانین تعیین شده را به خوبی در نظر می گیرند.

 

توضیح مختصر در مورد نمای ساختمان و ارتباط با فرهنگ جامعه :

 

همان طور که گفته شد نمای ساختمان یکی از مهم ترین و ضروری ترین مواردی می باشد که در ساخت ساختمان باید به آن توجه شود. اولین قسمتی که از یک ساختمان مورد توجه افراد قرار می گیرد، نمای ساختمان می باشد. در حقیقت اولین قسمت یک ساختمان که در دید مشتری و مردم قرار می گیرد، نمای آن می باشد، در نتیجه نمای ساختمان ها در جذب افراد بسیار مهم می باشد. از ارتباط  بین نمای ساختمان ها با فرهنگ جامعه می توان به قضاوت اطرافیان اشاره کرد. به عبارت دیگر اطرافیان با دیدن نمای بیرون ساختمان ها، داخل ساختمان، معماری داخلی آن، کیفیت ساخت ساختمان، سن ساختمان و … را مورد بررسی قرار می دهند و موارد نامبرده را متناسب با نمای ساختمان تحلیل می کنند. ارتباط نمای ساختمان با فرهنگ جامعه موضوعی بسیار گسترده و وسیع می باشد. نمای ساختمان ها یکی از المان های جدایی ناپذیر در ساختمان ها می باشد که باعث جذب افراد، زیبایی شهر، روح بخشیدن به ساختمان و … می شود.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  رنگ در نمای ساختمان و ویژگی های آن

نمای ساختمان

نمای ساختمان ها

 

هدف های مهم در نمای ساختمان:

 

در طراحی نمای ساختمان علاوه بر زیبایی باید ویژگی ها و مشخصات دیگری داشته باشد. مشخصات مهم نمای ساختمان شامل موارد زیر می باشد:

  1. نمای ساختمان باید به گونه ای می باشد که قادر به بخشیدن روح و کاراکتر به ساختمان باشد. به عبارت دیگر نمای ساختمان و ارتباط با فرهنگ جامعه باید به خوبی اجرا شود.
  2. نمای ساختمان باید رابط خوبی بین محیط داخلی و خارجی ساختمان باشد. در واقع نمای ساختمان باید ارتباط بسیار خوبی با محیط داخلی و یا طراحی داخلی ساختمان برقرار کند. نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که با دیدن نما بتوان به راحتی سبک طراحی داخلی ساختمان تشخیص داد.
  3. علاوه بر زیبایی و برقراری ارتباط، نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که در برابر عوامل محیطی مانند باران، تغییرات دما و … مقاوم باشد.
  4. از دیگر هدف های مهم که باید در نمای ساختمان ها در نظر گرفته شود، تهویه مناسب و طبیعی را برای ساختمان تامین کند.
  5. نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که امنیت ساختمان را حفظ کند.
  6. تجهیزات و متریال های به کار رفته در نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که در برابر عوامل مختلف مانند نور خورشید و … مقاوم باشد و بعد از گذشت مدتی تغییر رنگ و یا تغییر شکل ندهد.

 

مواد مصرفی در نمای ساختمان ها:

 

در نمای ساختمان از متریال های گوناگون استفاده می شود که می توان به انواع سنگ ها، آجر های نما، پنجره، درب و … اشاره کرد. هر کدام از موارد نامبرده انواع مختلف و متنوعی دارند که انتخاب آن ها به نوع سبک و طراحی ساختمان بستگی دارد.

مطالعه بیشتر در رابطه با  نکات اجرایی نمای ساختمان

ارتباط نمای ساختمان و فرهنگ جامعه

نمای ساختمان ها

مطالعه مقالات مرتبط : اهمیت نمای ساختمان

 

منابع :

https://rasekhoon.net/

http://www.kolbeh.ir/

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا