نمای لوور ساختمان + قیمت و مزایای آن

نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن-آریاز دیزاین

نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن به شما کمک می کند تا با شناختی آگاهانه این نوع نما را برای ساختمان خود انتخاب کنید. بهتر است بدانید نمای لوور یک طراحی بسیار زیبا و مدرن بوده که زیبایی نمای ساختمان را به طور چشمگیری افزایش می دهد. این نوع نما دارای انواع مختلف متریال در طراحی نما می باشد، از این رو متناسب با بودجه مالی و سلیقه می توان یکی از این انواع را جهت نمای ساختمان خود استفاده کرد.

[irp posts=”2495″ name=”نمای کلاسیک بهتر است یا نمای مدرن”]

آشنایی هرچه بیشتر با نمای لوور ساختمان و انواع مختلف آن

 

قبل از آنکه به بررسی نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن بپردازیم بهتر است با نمای لوور به خوبی آشنا شوید. بد نیست بدانید با استفاده از لوور به راحتی می توان زیبایی فوق العاده و منحصر بفردی  را به نمای ساختمان خود هدیه داد. از این نوع نما بیشتر به عنوان کنترل کننده جریان نور آفتاب و سایبان استفاده می شود. با استفاده از قطعات لوور به راحتی می توان تابش نور خورشید به فضاهای داخلی ساختمان را کنترل کرد. قطعات نمای لوور معمولا در حالت عمودی یا افقی بر روی بخش های شیشه ای ساختمان نصب می گردند. در حالت کلی نحوه قرار گیری لوور به دو شکل می باشد. لوورها یا مستقم  و یا به شکل پیش آمدگی و به صورت افقی بر روی پنجره ها قرار می گیرند. همچنین به منظور نصب لوور از اجزا و قطعات مختلفی استفاده می شود. یکی از این اجزا پروفیل لوور آلومینیومی بوده که در دو شکل دوکی یا مستطیل موجود می باشد. قطعه اتصالی خورشیدی از دیگر اجزای مورد استفاده جهت نصب لوور می باشد که به سازه متصل شده و دارای قابلیت زاویه بندی های مختلف است. قطعه اتصالی منقاری نیز از دیگر اجزا نصب لوور به شمار می آید که به قطعه لوور متصل می شود.

 

نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن-آریاز دیزاین

نمای لوور ساختمان

[irp posts=”3420″ name=”نحوه محاسبه قیمت طراحی نما”]

در ادامه آشنایی با نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن بهتر است بدانید انواع لوور از نظر متریال به کار رفته در ساخت آن به سه دسته چوبی، فلزی و کامپوزیت تقسیم می شوند. بد نیست بدانید لوور چوبی از نوع چوب ترموود می باشد. در ضمن لوور کامپوزیت نیز از ورق های کامپوزیت تشکیل شده است. لوور  فلزی نیز از دو ماده آلومینیوم و آهن تشکیل شده که نوع آلومینیومی از کاربرد بیشتری برخوردار می باشد. به نوعی می توان گفت نمای لوور آلومینیومی نسبت به قطعات دیگر بیشتر استفاده می گردد، زیرا نمای لوور آلومینیومی از وزن سبکی برخوردار می باشد. همچنین آلومینیوم نسبت به قطعات دیگر به هزینه کمتری برای اجرا نیاز دارد. برای سقف آلاچیق ها معمولا از لوورهای چوبی استفاده می شود. همچنین استفاده از لوورهای آلومینیومی دارای بیشترین کاربرد بر روی نورگیرها می باشد.  استفاده از این نوع نما نور مفید خورشید را به بیشترین مقدار خود رسانده و از نفوذ اشعه مستقیم خورشید به داخل فضای ساختمان جلوگیری می کند.

این نوع نما دارای بیشترین استفاده و کاربری در ساختمان‌ های مسکونی، ساختمان ‌های ورزشی، مدارس، ساختمان های اداری و … است. در ادامه مبحث نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن طراحی این نوع نما کار هر کسی و به تخصص و دانش در این زمینه نیاز دارد. نمای لوور معمولا به دو شکل متحرک و ثابت اجرا و طراحی می گردند. بهتر است بدانید مدل ثابت به دلیل ویژگی های خاص پر مصرف بوده و دارای بیشترین کاربرد در طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشد. لوور ساده از نظر ساختار و طراحی ساده بوده و از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. لوور ثابت به راحتی و آسانی بر روی نماهای مختلف نصب می شود. لازم به ذکر است که طراحان و معماران جهت اجرای نمای لوور ثابت بیشتر از کامپوزیت استفاده می کنند.

 

نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن-آتلیه طراحی و معماری ساختمان آریاز دیزاین
نمای لوور ساختمان-بیشترین استفاده و کاربری در ساختمان‌ های مسکونی

 

لوور متحرک نیز با استفاده از سوییچ و یا کنترل از راه دور به مشتریان کمک می کند تا نما را به بهترین شکل کنترل نمایند. این نوع لوور از امکانات پیشرفته ای برخوردار بوده و با استفاده از آن می توان روشنایی ساختمان را در هر زمانی مطابق با خواسته خود تنظیم کرد. در واقع نمای لوور متحرک با استفاده از ریموت قابلیت تنظیم شدن قطعات و جابجایی را دارد. برای استفاده از نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن باید از متخصصان و کارشناسان در این زمینه استفاده کرد. پیشنهاد ما به شما عزیزان انتخاب گروه حرفه ای و نام آشنای آریاز دیزاین می باشد.

در واقع این تیم حرفه ای و نام آشنا از مجریان و طراحانی بهره می برد که به علم روز آگاه بوده و قادرند  طرح های مختلف را برای مشتریان خود به بهترین شکل اجرا و طراحی کنند. با انتخاب تیم حرفه ای آریاز دیزاین به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد، چرا که نیروهای مجرب و متخصص این گروه از دانش و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار هستند. همچنین نیروهای این تیم حرفه ای در هنگام اجرا دقت و ظرافت بی نظیری به خرج می دهند. متخصصان و کارشناسان  این تیم حرفه ای بهترین و برترین نماهای ساختمانی را برای مشتریان خود طراحی و اجرا می کنند. با یک انتخاب درست و اصولی به راحتی می توان نمای ساختمان خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت طراحی کرد و از زیبایی بی نظیر آن بهره مند شد.

 

نمای لوور متحرک ساختمان-آتلیه طراحی و معماری آریاز دیزاین
نمای لوور متحرک ساختمان

 

نگاهی بر هزینه نمای لوور به منظور آشنایی با نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن

 

در ادامه آشنایی با مبحث نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن بهتر است با هزینه اجرای نمای لوور نگاهی داشته باشیم. بد نیست بدانید هزینه اجرای نمای لوور به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. یکی از این فاکتورها ارتفاع ساختمان می باشد به هر اندازه که ارتفاع ساختمان زیادتر باشد هزینه اجرای نمای لوور نیز بیشتر می شود.  جنس و کیفیت لوور نیز از دیگر فاکتورهای تعیین کننده هزینه اجرای این نوع نمای پر کاربرد  به شمار می آید. از دیگر عوامل و فاکتورهایی که ارتباط بسیار مستقیمی با هزینه اجرای این نوع نما دارد مساحت نمای ساختمان مورد نظر می باشد. در واقع ساختمان هایی که مساحت آن ها بیشتر باشد برای طراحی به هزینه مالی بیشتری نیاز دارند. همچنین دستمزد مجریان و استادکاران نما نیز دارای تاثیر بسیار زیادی در برآورد نهایی قیمت اجرای نمای لوور است. کیفیت و جنس متریال به کار رفته در این نما نیز از دیگر فاکتورهای تعیین کننده هزینه تمام شده نمای لوور می باشد. در ادامه آشنایی با نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن در صورتی که قصد اجرای نمای لوور را دارید با انتخاب شرکت آریاز دیزاین جای هیچ گونه نگرانی برای شما وجود ندارد، زیرا این گروه حرفه ای نمای لوور را با بالاترین کیفیت و بهینه ‌ترین هزینه به مشتریان خود عرضه می کند.

 

نمای لوور آریاز دیزاین

 

نگاهی بر نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن

 

در ادامه آشنایی با نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن با مزیت های این نوع نما آشنا خواهیم شد. بهتر است بدانید استفاده از این نوع نما باعث افزایش دمای داخل آن نخواهد شد، زیرا نور آفتاب از شیشه عبور نمی کند.  همچنین طراحان و معماران از نظر تنوع در ساخت و طراحی نمای شیشه ای از قابلیت های بیشتری برخوردار هستند. به گونه ای که مهندسان و معماران با استفاده از این نما به راحتی می توان نماهای زیبا و فوق العاده ایی را خلق کنند.

از دیگر ویژگی های بارز و قابل توجه این نوع نمای پر کاربرد می توان به سازگاری بالای آن با هر نوع شرایط اقلیمی اشاره داشت، از اینرو بدون دغدغه و با خیالی آسوده می توان از این نوع نما در هر منطقه آب و هوایی استفاده کرد. همچنین نمای لوور به نوعی موجب تغییر نمای ساختمان در ساعات مختلف روز می شود. در ادامه مبحث نمای لوور ساختمان و قیمت و مزایای آن بهتر است بدانید این نوع نما دارای کاربردهای بسیاری در ساختمان ها می باشد. به گونه ای که امروزه از نمای لوور به طور چشمگیری در ساختمان های اداری، ورزشگاه ها، مدارس و ساختمان های مسکونی استفاده می شود. با استفاده از این نوع نما تاثیر تابش مستقیم نور خورشید به مقدار ۸۰ درصد در ساختمان ها کاهش پیدا می کند.

با انتخاب نمای لوور علاوه بر اینکه زیبایی ساختمان ها به طور چشمگیری افزایش می یابد، به راحتی می توان فضایی با دمای مناسب و نور متعادل ایجاد کرد. همچنین از دیگر ویژگی ها و مشخصه های این نوع نما می توان به باز و بسته شدن لوورها اشاره داشت. در واقع با استفاده از این قابلیت به راحتی می توان در ساعات مختلف روز نور را به بهترین شکل تنظیم کرد. در ضمن با انتخاب نمای لوور به راحتی می توان از وارد شدن اشعه مادون قرمز به داخل ساختمان جلوگیری کرد. استفاده از این نما به نوعی باعث سایه اندازی بر روی ساختمان شده و یک نوع سایبان محافظ برای ساختمان به شمار می آید. از دیگر ویژگی های مهم و بارز نمای لوور تنوع در طراحی بوده که استفاده از آن زیبایی خاصی را به محیط می بخشد. از طرفی استفاده از این نوع نما در محدودیت دید نمای ساختمان دارای تاثیر بسیار زیادی است. بهتر است بدانید طراحی این نوع نما از عملکرد بسیار مناسبی برخوردار می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *