نمای کرتین وال در ساختمان های امروزی

۰
(۰)

مقدمه

اگر به دنبال معنای لغوی کرتین وال هستید باید بگوییم که این عبارت در فارسی معنای دیوار پرده ای را می دهد. عبارتی که شاید در یک نگاه جمع اضداد باشد. دیوار حائلی سرد و سخت می باشد و پرده دارای بافتی نرم و لطیف. اما نمای کرتین وال نیز دقیقا همین ویژگی ها را دارد. این نما که از انواع نمای مدرن می باشد همچون دیوار دارای مقاومت بسیار بالایی است و در عین حال زیبایی و لطافت پرده را دارد. نمای کرتین وال که این روزها بیش از همیشه مورد توجه سازندگان قرار گرفته است ویژگی های جالب توجهی دارد که قصد داریم در این مطلب آن ها را شرح دهیم. بنابراین برای آشنایی هرچه بیشتر با این نوع نما در ادامه با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر در رابطه با  طراحی نمای مدرن ساختمان در دنیای امروز💣

نمای کرتین وال آریاز دیزاین

نمای کرتین وال یک سازه خود ایستا می باشد

 

نمای کرتین وال؛ چیزی فراتر از یک نما است

 

نمای کرتین وال را می توان به خودی خود یک سازه ی مقاوم دانست که همچون یک حایل در برابر ساختمان نصب می شود و نقش نمای آن را بازی می کند. نمای کرتین وال از صفحات شیشه ای تشکیل شده است اما این صفحات شیشه ای به جای قرار گرفتن روی نمای ساختمان در فاصله ی کمی از نما روی شاسی ها و لامل های آلومینیومی نصب می شوند که ایجاد همین فاصله ی کوچک دنیایی از مزایای ریز و درشت را برای ساختمان پدید خواهد آورد.

 

افزایش بی نظیر مقاومت ساختمان با اجرای نمای کرتین وال

 

یکی از چالش هایی که ساختمان ها با آن روبرو هستند سنگین بودن وزن نما است. در واقع وزن نما به طور کامل روی ساختمان می افتد و این موضوع باعث می شود تا ساختمان در برابر آسیب هایی چون زلزله، طوفان و سیل مقاومت خود را از دست بدهد و توان مقابله با ضربه یا تکان های سنگین را نداشته باشد. اما کرتین وال این چالش را به طور کلی از سر راه ساختمان ها برداشته است. به این صورت که وزن نمای ساختمان به هیچ عنوان روی ساختمان قرار نمی گیرد بنابراین وزن کلی ساختمان نیز کاهش پیدا می کند. اجرای نمای کرتین وال باید توسط یک تیم متخصص و حرفه ای صورت پذیرد. یک اشتباه کوچک در اجرای این نما کافی ست تا سازه ی شما به سازه ای آسیب پذیر تبدیل شود. گروه تخصصی آریاز دیزاین با سال ها سابقه ی درخشان در حوزه ی پیاده سازی انواع نمای ساختمان می تواند اجرا و پیاده سازی نمای کرتین وال را در ساختمان شما به عهده بگیرد. با مشاهده ی نمونه کارهای این گروه تخصصی به حرفه ای بودن تیم آریاز دیزاین پی خواهید برد.

 

کرتین وال مقاومت سازه آریاز دیزاین

کرتین وال مقاومت سازه را به طرز چشمگیری بالا می برد

مطالعه بیشتر در رابطه با  متریال های نوین نما سازی

جنس لامل های مورد استفاده در نمای کرتین وال از چیست؟

 

همانطور که گفته شد جنس لامل ها به طور عمده از آلومینیوم می باشد اما لامل هایی از جنس چوب یا فولاد نیز تا چندی پیش در صنعت نما سازی مورد استفاده قرار می گرفتند. علت برچیده شدن این لامل ها مشکلاتی از قبیل خوردگی و پوسیدگی آن ها بود. هدف از اجرای نمای کرتین وال کاهش بار وارده به ساختمان می باشد بنابراین نمای ساختمان نیز باید وزن کمی داشته باشد. متریال هایی همچون فولاد و چوب نسبت به آلومینیوم دارای وزن سنگینی هستند بنابراین استفاده از آن ها چندان مرسوم نیست. گروه تخصصی آریاز دیزاین جهت اجرای نمای ساختمان شما از بهترین و با کیفیت ترین متریال های موجود در بازار استفاده می نماید تا در نهایت نمایی مقاوم، شیک و چشم نواز داشته باشید.

 

نمای کرتین وال یک بازیگر در نقش عایق حرارتی ساختمان

 

تصور می کنید که یکی از دلایل اصلی استفاده از پرده در پس پنجره ها چیست؟ مطمئنا یکی از نقش های عمده و قابل توجه پرده ها جلوگیری از ورود گرما و حرارت به منزل می باشند و الحق هم که نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا می کنند. نمای کرتین وال نیز دقیقا مانند یک پرده در مقابل ساختمان قرار می گیرد و اجازه ی ورود حرارت و گرما را به ساختمان نمی دهد. همچنین در روزهای سرد سال نیز اجازه ی هدر رفتن گرمای ساختمان را نخواهد داد. افزایش بازده حرارتی ساختمان یکی از پیامدهای مهم و قابل توجه این نما می باشد.

فاصله ای که بین نمای ساختمان و سازه ی اصلی ایجاد می شود باعث شده است تا انتقال حرارت از طریق نمای ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. هوای موجود بین کرتین وال و سازه ی اصلی مانند یک بافر و عایق عمل می کند و اجازه ی تبایدل حرارت را نمی دهد.

 

کرتین وال اجازه تبادل حرارت را نمی دهد-آریاز دیزاین

کرتین وال اجازه تبادل حرارت را نمی دهد

 

کاهش مصرف انرژی با اجرای کرتین وال

مطالعه بیشتر در رابطه با  بررسی اهمیت نمای ساختمان در اتلاف انرژی

یکی از اهداف اصلی معماران استفاده از حداکثر نور طبیعی می باشد. کرتین وال این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از حداکثر نور روزانه استفاده کنید بنابراین نیاز شما به مصرف انرژی برق به حداقل خود خواهد رسید. همچنین چشم اندازهای بی نظیری که می توانید از داخل ساختمان داشته باشید به لطف کرتین وال محقق خواهد شد.

اما دقت داشته باشید که ورود نور خورشید همیشه هم نمی تواند برای اهالی خانه خوشحال کننده باشد. به ویژه در روزهای گرم و بلند تابستان که ترجیح افراد بر این است که در سایه باشند. بنابراین ممکن است در روزهای گرم تابستان بیش از ساختمان های دیگر نیاز به تهویه و پرده های ضخیم داشته باشید. اگر جوانب مثبت قضیه را در نظر میگیرید باید جوانب منفی را نیز در نظر داشته باشید تا پس از اجرای نما و سکونت در ساختمان دچار چالش هایی که تا به حال به آنها فکر نکرده بودید نشوید.

 

کرتین وال نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی دارد

مطالعه بیشتر در رابطه با  تامین و نگهداری از نمای ساختمان

پیاده سازی نمای کرتین وال نیاز به مراقبت بالایی دارد بنابراین اگر می خواهید این نما را در ساختمان تان اجرا کنید به این موضوع دقت داشته باشید که باید برای نظافت نما بیش از سایر ساختمان ها هزینه کنید. جمع شدن مواد معدنی حاصل از آب باران و یا نشستن گرد و غبار بر شیشه ها می تواند یک چالش همیشگی برای شما باشد. بنابراین برای اینکه ظاهر ساختمان شما ظاهری درخشان و شفاف باشد و ارزش خود را از دست ندهد باید رسیدگی مداوم به آن داشته باشید.

 

مراقبت مداوم از کرتین وال - آریاز دیزاین

به طور مداوم باید از کرتین وال مراقبت کرد

 

سرعت پیاده سازی کرتین وال بسیار بالاست

 

اگر برای ساختمان خود نمایی شیک و مقاوم می خواهید و در عین می خواهید که سرعت پیاده سازی نما بسیار بالا باشد توصیه ما به شما اجرای نمای کرتین وال است. از آنجایی که متریال کرتین وال متریال خشک و ایستا می باشد، سرعت اجرای آن نیز بسیار بالاتر از سایر نماها می باشد.

 

انعطاف پذیری بالای کرتین وال باعث ایجاد نمایی منحصر به فرد در ساختمان می شود

 

آنچه که از طریق کرتین وال می توان در نمای ساختمان پیاده سازی کرد را نمی توان با استفاده از سایر متریالها خلق نمود. بنابراین اگر جزو آن دسته از طراحانی هستید که عاشق پیاده سازی طرح های منحصر به فرد و خلاقانه می باشید کرتین وال این امکان را به شما می دهد تا اوج هنر و خلاقیت را در طراحی نما پیاده سازی کنید. ایجاد جلوه های خاص و ویژه برای روز و شب در نمای ساختمان از جمله مواردی است که نمای کرتین وال را بیش از پیش جذاب خواهد ساخت.

 

کرتین وال؛ یک عایق صوتی عالی

 

استفاده از کرتین وال در ساختمان های تجاری و صنعتی انتخابی بسیار هوشمندانه و ایده آل می باشد. چرا که این نما به صورت یک عایق عالی در برابر انواع سر و صداهای محیطی عمل می کند و می تواند از ورود هر گونه صداهای مزاحم به داخل ساختمان جلوگیری کند. بنابراین اگر ساختمان شما در مرکز شهر واقع شده است و یا در محیطی قرار دارد که آلودگی های صوتی زیادی آن را احاطه کرده کرتین وال می تواند به سادگی از ورود آلودگی های صوتی به ساختمان جلوگیری کند.

 

کرتین وال؛ یک عایق صوتی عالی - آریاز دیزاین

کرتین وال بهترین انتخاب برای ساختمان های تجاری و اداری

 

انواع نمای کرتین وال چیست؟

 

نمای کرتین وال دارای انواع مختلفی می باشد اما به طور کلی این نما دارای دو نوع فریم لس و فیس کپ است. اما تفاوت این دو نما در چیست؟ در نمای فریم لس از قاب آلومینیومی خبری نیست و شیشه ها توسط چسب های ضد آب مخصوص در کنار هم قرار داده می شوند و در نمای فیس کپ شیشه ها در قاب های آلومینیومی جای می گیرند. بنابراین ظاهر بیرونی این دو نمای دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشد اما از لحاظ کارایی با یکدیگر تفاوتی ندارند.

 

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک نمای زیبا و منحصر به فرد می گردید که پیاده سازی آن منجر به بالا رفتن ایمنی ساختمان شما شود بدون شک باید نمای کرتین وال را انتخاب کنید. هرچند که در نمای کرتین وال به طور عمده از شیشه استفاده می شود اما ترکیب شیشه با چوب یا آلومینیوم در این نما می تواند چشم انداز شیک و جذابی را ایجاد کند. طراحان در نمای کرتین وال امکان به کار بستن درصد بالایی از خلاقیت و نوآوری را دارا می باشند بنابراین اگر طراحی نمای ساختمان خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید مطمئنا خروجی با کیفیت و منحصر به فردی تحویل خواهید گرفت. اگر هنوز درباره انتخاب این نما مطمئن نیستید، تیم متخصصین آریاز دیزاین با سالها تجربه در حرفه معماری خوشحال می شوند که در این باره به شما مشاوره دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های دفتر مرکزی آریاز دیزاین تماس حاصل نمایید.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  طراحی نمای کلاسیک چگونه است؟

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا