ویژگی و جذابیت نماهای تمام آجری

۵
(۱)

ویژگی های نمای آجری

 

آجر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. این گستردگی استفاده فقط بخاطر استحکام و ثبات نیست بلکه آجر ساده و نسبتا ارزان نسبت به سایر مصالح است. خاکی که از آن آجر را درست می کنند تقریباً در هر جایی یافت می شود. آجر به دلیل ساده بودنش باعث می شود ساخت و ساز ارزان در دسترس باشد. با اینکه سال های زیادی از آجر در معماری استفاده شده است اما هنوز هم از آن در روش های جدید و ابتکاری استفاده می شود. این روزها نماهای تمام آجری طرفداران زیادی را پیدا کرده است و بسیاری از سلایق این نوع نما را می پسندند.

مطالعه بیشتر در رابطه با  انتخاب و اجرای ارزانترین نمای ساختمان

نماهای تمام آجری - آریاز دیزاین

نمای ساختمان تمام آجری

معمولا به قسمت جلوی ساختمان نما گفته می شود که جزئی جدایی ناپذیر از طراحی کلی ساختمان است. طراحی نما شخصیت منحصر به فردی را به ساختمان می بخشد. ساختمان می تواند دارای چندین شکل و اندازه باشد، در واقع باید گفته شود این بخش از ساختمان این شانس را به معمار می دهد تا استعداد و خلاقیت خود را به نمایش بگذارد.

نمای ساختمان هم زیبایی بصری ایجاد می کند و هم نقش مهمی در بهره وری انرژی دارد. نمای ساختمان پیوندی در میان نمای داخلی و نمای بیرونی ایجاد می کند. نما می تواند در کاهش چشمگیر قبض های انرژی کمک کند. برخی از کارفرمایان علاقمند به استفاده از آجر در نمای ساختمان یا نماهای تمام آجری را اجرا می کنند یا به همراه آجر از متریال های دیگر در طراحی نمای ساختمان بهره می برند که این متریال ها شامل سنگ و شیشه می باشند.

مطالعه بیشتر در رابطه با  آشنایی با انواع متریال ها در طراحی نما (بخش اول)

درست ساختن نما بسیار مهم است زیرا نما می تواند تأثیر قابل توجهی در روشنایی، گرمایش و تهویه سازه ها داشته باشد. در حالی که عوامل زیادی وجود دارد که باید در نمای ساختمان مورد توجه قرار گیرد، یکی از عوامل دلهره آور انتخاب مصالح است. همچنین تصمیم شما در مورد مصالح نمای مناسب باید پس از در نظر گرفتن عواملی مانند مقاومت آب، بهره وری انرژی، زیبایی و بافت، دوام و هزینه باشد.

نمای با دقت طراحی شده می تواند ساختمان را برای مالکان، ساکنین و محیط کار کارآمدتر کند.  علاوه بر آن، این قدرت را دارد که عملکرد یک ساختمان موجود را کاملاً تغییر دهد. نما به عنوان پوست ساختمان، نقش مهمی در تبادل حرارت، نور و هوا دارد. البته عملکرد آن بستگی به انتخاب مواد مناسب و نصب صحیح آن دارد.

 

نمای ساختمان آجری-آریاز دیزاین

نمای ساختمان آجری

 

ارتباط بافت سنتی با نماهای تمام آجری

 

بافت سنتی شهرها بسیار آرامش بخش هستند و نماهای تمام آجری نیز به این بافت نزدیکی دارند. با اجرای نمای تمام آجری می تواند حس آرامش، دوستی و خودمانی بودن را ایجاد کرد. همانطور که همگی می دانید سلایق با یک دیگر متفاوت هستند و نمی تواند برای هر فردی نسخه ای پیچید. یکی از مواردی که در طراحی نمای ساختمان تاثیرگذار است بافت منطقه است و طراحی باید بر اساس آن انجام شود.

طراحی نماهای تمام آجری  هم می توانند ساده و یکنواخت و هم میتوانند بسیار زیبا و مورد پسند باشند. تمامی این موارد به نحوه طراحی بستگی دارد. مورد دیگری که در کیفیت نماهای تمام آجری موثر خواهد بود رعایت نکات اجرایی آجر در نما است. آریاز دیزاین با بهره گیری از پرسنل توانمند و دارای مهارت همچنین اجرای چندین پروژه نمای آجری این توانایی را دارد که مشاوره رایگان در حوزه طراحی و اجرای نما در اختیار کارفرمایان قرار دهد.

انواع آجر نما همانطور که از نامش پیداست برای استفاده در نمای ساختمان ساخته می شود. این آجرها با سایر آجرکاری های سازه ای متفاوت هستند و ظاهری بسیار تمیز و یکدست را به همراه دارند. از آنجا که کاربرد اصلی آنها زیبایی ظاهری و جلوه دادن به ساختمان است، آجرهای نما از رنگ های مختلفی ساخته شده اند.

نمای هنری منحصر به فرد ارائه شده توسط این آجرها بی نظیر است. آجرهای نما در رنگ ها، اشکال و بافت های متنوع موجود هستند که طیف گسترده ای از گزینه های طراحی را ارائه می دهند و ظاهری چشم نواز را در کنار ارزش طولانی مدت و کیفیت طراحی ماندگار تضمین می کنند. اکثر آجرهای نما با استفاده از روش سنتی قدیمی اما با لمس عناصر طراحی معماری مدرن طراحی شده اند.

 

انواع ویژگی و جذابیت نماهای تمام آجری

 

مقاوم در برابر آتش

 

مقاومت نمای تمام آجری در برابر آتش، منظور ما از مقاومت در برابر آتش مدت زمانی است که مصالح دیوار کشی خانه می تواند از آتش سوزی کامل جلوگیری کند. آجرهای نما هرگز در گسترش آتش کمک نمی کنند اما برخی از مصالحی که در نما استفاده می شوند ممکن است در گسترده کردن آتش تاثیر گذار باشند.

 

بهبود عایق حرارتی

 

آجرهای نما یکی از بهترین مصالح با صرفه جویی در مصرف انرژی هستند که می توان آنها را در خانه های خود استفاده کرد. آجرهای نما به طور کلی از خاک رس یا بتن ساخته می شوند و بنابراین ویژگی عایق حرارتی بهتری را ارائه می دهند.

 

نمای آجری - آریاز دیزاین

نمای آجری

 

پایدار از نظر زیست محیطی

 

آجرهای نما محصولات طبیعی خالص ساخته شده از خاک رس هستند که تمام الزامات ساختمانی سازگار با محیط زیست را برآورده می کنند به نحوی که تقریباً هیچ مصالح ساختمانی دیگری با آن مطابقت ندارد.

 

نیاز به نگهداری ندارد

 

نمای تمام آجری نیاز به تعمیر، نگهداری و هر نوع هزینه دیگری ندارد. علاوه بر این، از پوسیدگی دیوارها، پیچ خوردگی، دندانه دار شدن، محو شدن، زنگ زدن، لایه برداری یا موریانه ها نیز جلوگیری می کند.

 

ارزان تر از بقیه متریال ها

 

آجرهای نما با زیبایی ظاهری زیبا طراحی شده اند. بنابراین نیازی نیست که رنگ اضافی یا سفیدکاری و غیره بکار ببرید تا قسمت بیرونی خانه شما جذاب باشد. این باعث صرفه جویی زیادی در هزینه می شود. علاوه بر این، نیازی به تعمیر و نگهداری اضافی ندارد و تا چندین سال بدون صرف هزینه دوام خواهد داشت.

 

مصرف انرژی

 

آجرهای نما به دلیل خاصیت عایق حرارتی، گرما را به آرامی جذب کرده و آزاد می کنند، بنابراین خانه را در طول روز خنک و در طول شب گرم نگه می دارد. این به نوبه خود منجر به صرفه جویی کلی در انرژی می شود.

آجر یکی از رایج ترین مصالح برای معماران است که ظاهر زیبایی دارد. نماهای تمام آجری اغلب برای آپارتمان ها، رستوران ها و فروشگاه ها بسیار مطلوب است و نمای بیرونی آجری می تواند ساختمان یا خانه را گرمتر و جذاب تر کند.

 

پایدار از نظر زیست محیطی - نمای تمام آجری - آریاز دیزاین

نمای تمام آجری

 

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی بهتر

 

رنگ و برش آجر در فضای که ایجاد می شود تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال آجر با رنگ برنزه حس روستایی و خاکی را نشان می دهد و آجر سفید یک طراحی مینیمالیستی را نشان می دهد. در طراحی نماهای تمام آجری انتخاب رنگ مناسب، شما را در رسیدن به یک طرح مفهومی و عالی کمک خواهد کرد. تنوع رنگ در آجر نما بسیار بالاست اما در یک طرح نباید از سه یه چهار رنگ بیشتر استفاده کرد چون زیبایی کار را از بین می برد.

هنگام انتخاب رنگ آجر برای طراحی، معماران باید زیبایی مورد نظر خود را در نظر بگیرند و به ویژه برای نمای بیرونی آجر، رنگ ها و سبک های سازه های اطراف را در نظر بگیرند. رنگ های محبوب آجری شامل قرمز، سفید، برنزه، قهوه ای، نارنجی، خاکستری یا مشکی است که دارای تنوع بسیار زیادی در داخل آنها و همچنین طیف گسترده ای از سبک ها و برش ها است.

آجر قرمز سنتی ترین رنگ آجر است و اغلب با سبک های معماری قدیمی تر یا کلاسیک تر، مانند سبک استعمار در ایالات متحده، مرتبط است. بنابراین می توان از آن برای ایجاد زیبایی سنتی یا سنتی، و یا سازگاری ساختمان جدید استفاده کرد.

آجرهای نما دارای ویژگی های زیادی از جمله استحکام بالا، جذب کم رطوبت و مقاومت در برابر حرارت است. بر اساس این ویژگی ها نماهای تمام آجری در برابر باد، سرما و تغییرات ناگهانی دما مقاومت و استحکام بالای دارند. مشاوران و متخصصان آریاز دیزاین با توجه به ابعاد ساختمان و شرایط محل قرار گیری ساختمان شما را در رسیدن به یک طرح منحصر به فرد راهنمایی خواهند کرد.

 

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی نماهای تمام آجری-آریاز دیزاین

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی نماهای تمام آجری

 

در قدیم، آجر، سنگ و خشت مصالح ساختمانی رایجی بودند که نمای ساختمان را تشکیل می دادند و شاید با دهانه های کمی برای تهویه هوا و نفوذ نور، اما با این وجود ساختار کلی ساده و سرراست داشتند. قرن ها بعد، قاب های فولادی سازه ای به جای دیوارهای بنایی برای تحمل بار ساختمان معرفی شدند. این امر منجر به ایجاد مناطق وسیع تری از لعاب شد و نماهای غیر باربر برای پوشش قاب های باربر داخل برجسته شد.

در منظر معماری، نما یکی از مهمترین عناصر بیرونی ساختمان است زیرا نمای خوب طراحی شده می تواند ساختار کلی ساختمان را تعریف کرده، بین ساختمان و محیط اطراف تعامل ایجاد کند. طراحی نما با استقبال زیاد از پنجره های شیشه ای برای سازمان های دولتی، موسسات مالی یا شرکت های چند ملیتی که شفافیت و پاسخگویی را در اولویت قرار می دهند ایده آل است.

هر از گاهی، مردم نما را با ساختمان های قدیمی تر یا ساختمان های معتبر مرتبط می دانند، اما امروزه هر ساختمان می تواند نمای قابل تشخیصی ایجاد کند. علاوه بر این، مردم حتی یک نمای ساختمان را با چیزی مرتبط می کنند که فقط به عامل زیبایی ساختمان می افزاید. اما این تنها کاری نیست که انجام می دهد.

در طراحی نماهای تمام آجری چیدن آجر نما بصورت افقی یا عمودی و همچنین ایجاد طرح های متنوع باید به صورتی طراحی شود که بیانگر مفهومی خاص باشد. آریاز دیزاین با طراحی، اجرا و نظارت صدها پروژه و بهره گیری از مهندسان و طراحان متخصص سال ها در عرصه طراحی نمای ساختمان فعالیت مستمر داشته است. آجر نما بسیار سبک و طول عمر بالایی دارد اگر طراحی و اجرای آن به نحو احسن انجام گیرد سالها مخاطبان می توانند از نمای اجرا شده لذت ببرند.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  همه چیز درباره بندکشی آجر نما

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد رای: ۱

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا