دسته‌ها
طراحی نما

نکات اجرایی نمای ساختمان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

۰
(۰)

مقدمه

نمای ساختمان اولین سرنخی است که برای قضاوت یک ساختمان می توان به آن توجه داشت. چنانچه نکات اجرایی نمای ساختمان به شکلی اصولی پیاده سازی شده باشد، تماشای آن برای بینندگان و عابران برابر با تماشای یک اثر هنری خواهد بود. اما کافیست تا یکی از این اصول زیر پا گذاشته شود و یا مورد بی توجهی قرار گیرد، آن زمان است که کل نمای ساختمان به یکباره زیر سوال خواهد رفت و زحمات و تلاش طراح و معمار ساختمان نابود خواهد شد. بنابراین به عنوان یک مجری طرح بسیار مهم است که از نکات اجرایی نمای ساختمان آگاهی داشته باشید و آن ها را مو به مو اجرا کنید.

ممکن است تصور کنید افراد عادی که از طراحی نمای ساختمان سر در نمی آورند بنابراین متوجه عدم رعایت برخی از نکات نخواهند شد. اما سخت در اشتباهید. انسان های امروزی بسیار هوشمند تر از آنچه که شما فکر می کنید هستند و به سرعت در یک نگاه متوجه غیر اصولی بودن یک نما خواهند شد. پس اگر می خواهید ساختمانی که طراحی کرده اید جلوه ی بیشتری داشته باشد و اصطلاحا نمای آن شسته رفته به نظر برسد در ادامه با آریاز دیزاین همراه شوید تا تعدادی از مهمترین و اساسی ترین نکات اجرایی نمای ساختمان را با هم بررسی کنیم.

 

نکات اجرایی در نمای ساختمان آریاز دیزاین

پیاده سازی نکات اجرایی در نمای ساختمان منجر به ظاهری شیک در سازه خواهد شد

 

اساسی ترین نکات اجرایی نمای ساختمان در یک نگاه کلی

مطالعه بیشتر در رابطه با  تاثیر شرایط آب و هوا در نمای ساختمان
  • مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی اصل کار در طراحی نما است

قبل از اینکه سراغ سایر نکات اجرایی نمای ساختمان بروید این نکته را سرلوحه کارتان قرار دهید که متریال انتخابی شما باید ساخته و پرداخته برای همان اقلیمی باشد که ساختمان در آن مستقر شده است. در صورتی که به این نکته بی توجه باشید ممکن است بعد از چند سال نمای ساختمان به نمایی تبدیل شود که قابل تشخیص با روز اولش نباشد. هوازدگی، خوردگی، شکستگی، پوسیدگی و شوره زدن نما از جمله معضلاتی است که بی توجهی به این نکته با خود به همراه خواهد داشت.

 

  • نمای بیرونی ساختمان باید با حال و هوای داخلی ساختمان هماهنگ باشد

اگر به عنوان یک معمار یا طراح نما مشغول به طراحی نمای ساختمان شده اید اما طراحی داخلی را معمار دیگری انجام داده است باید به سبک و سیاق طراحی او دقت داشته باشید و آن را مورد تحلیل قرار دهید. طراحی نمای ساختمان باید آیینه ای از سبک طراحی داخلی باشد. وجود تناقض بین این دو، هم کار شما و هم کار طراح داخلی را زیر سوال خواهد برد. عدم یکپارچگی بین این دو سبک می تواند منجر به پدید آمدن یک ساختمان بی هویت شود.

 

نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ساختمان آریاز دیزاین

نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ساختمان باید در هماهنگی با هم باشند

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.


این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *