نمای فلزی ساختمان 💣 + ویژگی های آن

۵
(۱)

آشنایی با نمای فلزی ساختمان

مطالعه بیشتر در رابطه با  متریال های نوین نما سازی

پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های مخصوص برش فلز کاربرد فلزات را بیشتر از گذشته کرده است امروزه دیگر نمای فلزی ساختمان چیزی نا آشنا برای مردم نیست و افراد با سلیقه های گوناگون می تواند برای اجرای نمای ساختمان خود از مصالح فلزی با رنگ ها و نوع های گوناگون استفاده کنند.

یکی از مزیت های فلزات نسبت به سایر متریال ها مانند سنگ و شیشه انعطاف پذیری بالای آن است. به واسطه این ویژگی امکان خلق نمایی شیک بوجود خواهد آمد. طول عمر بالای فلزات در نمای ساختمان از ویژگی های دیگر این متریال است که مالکان را برای استفاده از آن ترغیب می کند.

 

نمای فلزی ساختمان-آریاز دیزاین

نمای فلزی ساختمان

 

فلزاتی مانند روی، آلومینیوم، برنز، مس، استیل ضد زنگ و فواد امروزه کاربرد زیادی در نماهای ساختمان به سبک مدرن را دارند. استیل و آلومینیوم بیشترین کاربرد را در میان سایز فلزها در اجرای نمای ساختمان دارند.

طراحی نمای ساختمان و استفاده از چه نوع متریالی به مواردی از جمله شرایط آب و هوایی و بافت محله ای که ساختمان در آن قرار گرفته بستگی دارد. همچنین بودجه ای که مالک برای طراحی نما در نظر خواهد گرفت جزو مواردی است که بر انتخاب نوع مصالح تاثیر مستقیمی دارد.

طراحان حرفه ای آریاز دیزاین در طراحی نمای ساختمان با آگاهی از تاثیر شرایط آب و هوا در نمای ساختمان و با استفاده از متریال فلز این نکته را در نظر خواهند گرفت که چه نوع فلزی با شرایط آب و هوایی محل اجرای کار همخوانی دارد. واکنش پذیری فلزات نسبت به شرایط آب و هوایی یکی از موارد با اهمیتی است که متخصصان طراحی آن را مورد توجه قرار میدهند.

 

ویژگی های انواع فلزات در نمای فلزی ساختمان

 

وزن پایین و شکل پذیری از جمله ویژگی هایی است که محبوبیت آلومینیوم را نسبت به سایر فلزها بیشتر کرده است. نماهای که با استفاده از ورقه های آلومینیومی اجرا می شود کمترین وزن را به ساختمان اضافه خواهد کرد. آلومینیوم هزینه پایین تری نسبت به استیل و فولاد دارد همچنین مقاومت آن در برابر فرسایش و خوردگی بیشتر از سایر فلزات است و زنگ نمی زند.

نمای براق و آینه ای فولاد در نمای ساختمان جذابیت قابل توجهی را ایجاد می کند. این متریال مقاومت بی نظیری را در برابر شرایط آب و هوایی دارد.

 

نمای ساختمان فلزی-آریاز دیزاین

نمای ساختمان فلزی

 

طراحانی که علاقمند به تغییر رنگ نما در گذر زمان هستند مس را برای طراحی نمای ساختمان انتخاب می کنند. مس به دلیل اینکه در برابر اکسید شدن مقاومت آنچنانی ندارد به مرور زمان تغییر رنگ خواهد داد و رنگ آن به سمت سبز و سایر رنگ ها خواهد بود. ماندگاری فلز مس بالاست و به راحتی دچار خوردگی نخواهد شد. بسیاری از بناهای قدیمی در جهان از نمای مسی بهره می برند. سبک بودن این متریال یکی دیگر از ویژگی های آن خواهد بود.

 

مطالعه بیشتر در رابطه با  ساختمان هایی با طراحی نمای هوشمند

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد رای: ۱

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا